MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Stuletnia staruszka zyskała nowoczesny sznyt. Szkoła w Zdrojach po remoncie

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Publiczna Szkoła Podstawowa Specjalna nr 25 mieści się przy ul. Letniskowej 1  i jest jedyną specjalistyczną placówką kształcenia specjalnego położoną w prawobrzeżnej części Szczecina
Publiczna Szkoła Podstawowa Specjalna nr 25 mieści się przy ul. Letniskowej 1 i jest jedyną specjalistyczną placówką kształcenia specjalnego położoną w prawobrzeżnej części Szczecina MK
Zakończyła się przebudowa Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 25 w Szczecinie. Budynek ma niemal 100 lat, ale dzięki remontowi zyskał nowoczesne oblicze.

Publiczna Szkoła Podstawowa Specjalna nr 25 mieści się przy ul. Letniskowej 1 i jest jedyną specjalistyczną placówką kształcenia specjalnego położoną w prawobrzeżnej części Szczecina. Uczęszcza do niej 118 uczniów z różnymi niepełnosprawnościami. Ponadto placówka od 12 lat organizuje wczesne wspomaganie rozwoju oraz zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze.

Szkoła od lat potrzebowała dostosowania do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na każdym z pięter szkoły pojawiły się nowe łazienki, wymieniono stare okna i drzwi. Wyremontowano korytarze szkolne oraz część pomieszczeń lekcyjnych i terapeutycznych. Pracami objęte będą również instalacje sanitarne, elektryczne, wentylacja oraz elewacja zewnętrzna.

- Kiedy sobie siadałam na podwórku szkoły i patrzyłam na ten budynek, to sobie myślałam, że niektóre zęby wymienione, czyli okna, inne spróchniałe. Jak to wygląda? Największą potrzebą była winda, ponieważ dzieci na wózkach przybywało i mogły się uczyć tylko na parterze - mówi Grażyna Dziadkowiec, dyrektor PSPS. - Przez lata śledziłam budżety miasta i w końcu udało się zrealizować to marzenie.

Do szkoły uczęszczają uczniowie ze Szczecina oraz gmin ościennych (Gryfino, Goleniów i Police) z różnymi niepełnosprawnościami.
Kadra tworząca placówkę jest otwarta na współpracę, pomaga uczniom zrozumieć siebie i otaczający świat, oferując szeroką ofertę specjalistycznych zajęć. Wspierają uczniów w odkrywaniu mocnych stron.

Koszt inwestycji wynosi 8,3 mln zł, z czego 3,1 mln zł to dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński