MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ile będą kosztować bilety Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej? Znamy propozycje

OPRAC.:
Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Wykonawca prowadzi obecnie prace m.in. na przystanku Szczecin Łasztownia, który ma być oddany do użytku jeszcze przed finałami regat TTSR
Wykonawca prowadzi obecnie prace m.in. na przystanku Szczecin Łasztownia, który ma być oddany do użytku jeszcze przed finałami regat TTSR Archiwum
Na najbliższej sesji Rady Miasta Szczecin, która odbędzie się 18 czerwca, radni będą decydować o wspólnym bilecie Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej.

Szczeciński Bilet Metropolitalny będzie biletem strefowym (na początku będzie dotyczył stref A i B), miesięcznym, imiennym. Bilety będą dostępne jako bilety normalne oraz z ulgami dla uczniów i studentów. Strefa A obejmuje obszar w granicach administracyjnych Gminy Miasto Szczecin oraz gminy Dobra, Kołbaskowo, Police, Goleniów na trasie Osiedle Kasztanowe - Załom Leśna. Strefa B obejmuje obszar w granicach administracyjnych Gmin, które są Partnerami Projektu Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej: Stargard (miasto i gminę), Goleniów, Gryfino, Kobylanka.

Zgodnie z propozycją bilet miesięczny na strefę A ma kosztować 152 zł, na strefę B 148 złotych. Pasażer zapłaci 250 zł za bilet ważny w obu strefach, wraz z komunikacją miejską w Szczecinie, Dobrej, Kołbaskowie, Policach oraz na trasie osiedle Kasztanowe - Załom Leśna. Bilet ważny dodatkowo na obszarze Stargardu, Goleniowa, Gryfina, Kobylanki będzie kosztował 290 złotych.

Z punktu widzenia pasażerów, największą korzyścią z powstania Szczecińskiego Biletu Metropolitalnego będzie fakt, iż zamiast konieczności zakupu minimum dwóch odrębnych biletów, będą mieli do dyspozycji jeden bilet w bardzo atrakcyjnej cenie. Cena
biletu zintegrowanego będzie o 17% - 41% niższa, niż obecnie suma cen biletów kupowanych oddzielnie dla strefy AB czy AB+.

To nie wszystkie nowości. POLREGIO przygotowało specjalną ofertę z myślą o pasażerach, którzy chcieliby podróżować pociągiem w obszarze tych oraz innych miejscowości w regionie.

Bilet Miejski będzie uprawniać do przejazdu pociągami POLREGIO w granicach miast. Cena biletu wynosi 3,00 zł. Jest ważny przez 30 minut. Możliwość korzystania z oferty zostanie wprowadzona w miejscowościach:

  • Świnoujście: Świnoujście, Świnoujście Warszów, Świnoujście Przytór, Świnoujście Port;
  • Goleniów: Goleniów, Goleniów Park Przemysłowy);
  • Świdwin: Świdwin, Świdwin Zamek;
  • Kołobrzeg: Kołobrzeg, Kołobrzeg Radzikowo, Kołobrzeg Stadion, Kołobrzeg Amfiteatr; Kołobrzeg Ogrody;
  • Szczecinek: Szczecinek, Szczecinek Bugno, Szczecinek Chyże;
  • Wałcz: Wałcz, Wałcz Raduń.

Mieszkańcy Szczecina natomiast mogą w dalszym ciągu korzystać z oferty Bilety czasowe na obszarze miasta Szczecin w cenie 3,60 zł. Umożliwia ona podróżowanie po Szczecinie pociągami POLREGIO w czasie 2 godzin.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński