Mateusz Pietras
Mecz Polska - Austria.
Mecz Polska - Austria. SYLWIA DABROWA/POLSKA PRESS
Reprezentacja Polski przegrała z Austrią 1:3 w swoim drugim meczu grupy D na mistrzostwach Europy. Dla Polaków to druga porażka w Niemczech. Tym samym kwestia awansu jest bardzo mało prawdopodobna. W ostatnim spotkaniu zmierzą się z wicemistrzami świata i kandydatami do tytułu Francuzami.

Spis treści

Bramka Krzysztofa Piątka

W 9. minucie wynik otworzył austriacki obrońca Gernot Trauner. W tej sytuacji zdecydowanie za daleko obrońcy był Paweł Dawidowicz.

Praktycznie od początku gra Biało-Czerwonych była bardzo nerwowa jak i nerwowa. Jednak z upływem czasu polski zespół stwarzał sobie dogodne sytuacje.

W 30. minucie napastnik Krzysztof Piątek świetnie odnalazł się w polu karnym rywali i trafił do bramki.

Debiut Roberta Lewandowskiego na tegorocznym Euro

Już po przerwie Michał Probierz nie czekał ze zmianami. W miejsce Jakuba Piotrowskiego wszedł Jakub Moder. W drugiej części gry pojawił się także Robert Lewandowski. W 60. minucie wraz z kapitanem reprezentacji Polski na boisku pojawił się Karol Świderski. Mecz zakończyli Adam Bukska i strzelec bramki.

Cztery minuty później walczący ambitnie ,,Lewy'' został ukarany żółtą kartką.

Rzut karny w Berlinie

Jedna i druga storna miała sytuacje bramkowe. Jednak skuteczniejsza okazała drużyna prowadzona przez Ralfa Rangnicka. W 66. minucie gola strzelił Christoph Baumgartner.

W 77. minucie po błędzie polskiego zespołu Marcel Sabitzer spotkał się sam na sam z Wojciechem Szczęsnym, który w trackie powstrzymania Austriaka faulował.

W 78. minucie rzut karny wykorzystał Marko Arnautović. Do końca wynik nie uległ zmianie. Tym samym Polacy są blisko odpadnięcia z Euro już po trzech rozegranych spotkaniach.

Wkrótce mecz niepokonanych w grupie D - Francja kontra Holandia.

Szczegóły meczu Polska - Austria 1:3 (1:1)

Bramki: 0:1 Gernot Trauner (9-głową), 1:1 Krzysztof Piątek (30), 1:2 Christoph Baumgartner (66), 1:3 Marko Arnautovic (78-karny).

Żółta kartka - Polska: Bartosz Slisz, Jakub Moder, Robert Lewandowski, Wojciech Szczęsny. Austria: Patrick Wimmer, Marko Arnautovic.

Sędzia: Halil Umut Meler (Turcja). Widzów: 69 455.

Polska: Wojciech Szczęsny - Jan Bednarek, Paweł Dawidowicz, Jakub Kiwior - Przemysław Frankowski, Jakub Piotrowski (46. Jakub Moder), Piotr Zieliński (87. Kacper Urbański), Bartosz Slisz (75. Kamil Grosicki), Nicola Zalewski - Adam Buksa (60. Robert Lewandowski), Krzysztof Piątek (60. Karol Świderski).

Austria: Patrick Pentz - Stefan Posch, Gernot Trauner (59. Kevin Danso), Philipp Lienhart, Phillipp Mwene (63. Alexander Prass) - Christoph Baumgartner (81. Romano Schmid), Nicolas Seiwald, Konrad Laimer, Marcel Sabitzer, Florian Grillitsch (46. Patrick Wimmer) - Marko Arnautovic (81. Michael Gregoritsch).