MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Cedynia gotowa do wielkiej bitwy. Cały weekend atrakcji

Katarzyna Świerczyńska
Katarzyna Świerczyńska
W programie są warsztaty rzemiosł dawnych, walki rekonstruktorów, ale też Noc Kupały i puszczanie wianków w sobotni wieczór. Dni Cedyni to także koncerty, a jedną z gwiazd ma być zespół Piękni i Młodzi
W programie są warsztaty rzemiosł dawnych, walki rekonstruktorów, ale też Noc Kupały i puszczanie wianków w sobotni wieczór. Dni Cedyni to także koncerty, a jedną z gwiazd ma być zespół Piękni i Młodzi mat. prasowe
Cedynia zaprasza na swoje święto połączone z inscenizacją słynnej bitwy. To dwa dni atrakcji dla całych rodzin.

W programie Dni Cedyni zaplanowano nie tylko inscenizację bitwy, która zaplanowana jest w niedzielę na godz. 14.00 pod Górą Czcibora, ale też szereg innych atrakcji. Wszystko rozpocznie się w sobotę o godz. 9.00, a grupy rekonstrukcyjne z Polski, Niemiec, Danii i innych krajów będą obecne na miejscu już od piątku.

W programie są warsztaty rzemiosł dawnych, walki rekonstruktorów, ale też Noc Kupały i puszczanie wianków w sobotni wieczór. Dni Cedyni to także koncerty, a jedną z gwiazd ma być zespół Piękni i Młodzi z Dawidem Narożnym.

- Cedynia to malutka miejscowość, która wbiła się w świadomość Polaków w sposób szczególny. Chyba każdy kojarzy bitwę pod Cedynią, od której mijają już 1052 lata. Serdecznie zapraszamy wszystkich w ten weekend do nas, bo będzie się dużo działo - mówi Michał Potapiński, dyrektor Muzeum Regionalnego w Cedyni.

A Ryszard Matecki, prowadzący tegoroczne Dni Cedyni dodaje: - Warto przyjechać do Cedyni, bo tam będą nie tylko gwiazdy, ale też i ... słońce! Na najdalszym na zachód wysuniętym punkcie Polski, który znajduje się w gminie Cedynia, zachodzi ono najpóźniej w całym kraju.

Jak podkreśla, Cedynia to jeszcze nie do końca odkryte miasteczko, więc Dni Cedyni to dobry pretekst, aby jednocześnie odwiedzić tę część Pomorza Zachodniego. - Cedynia jest bardzo historyczna, ale jest też po prostu przepięknie położona pośród morenowych wzgórz - mówi Ryszard Matecki.

Szczegółowy program Dni Cedyni można znaleźć na stronie gminy: cedynia.pl

Wydarzenia związane z rocznicą bitwy, czyli "Polsko-Niemieckie spotkania z historią - Cedynia 2024" to projekt transgraniczny, który otrzymał dofinansowanie z Funduszu Małych Projektów (FMP) w ramach Programu Współpracy Interreg VI A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska 2021-2027.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński