Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szczecin: Trwa montaż nowych tabliczek z nazwami ulic

Urząd Miasta
Urząd Miasta
W wybranych punktach miasta trwa montaż tabliczek i słupków z nazwami ulic. Ich wykonanie będzie pierwszym etapem wdrażania Systemu Informacji Miejskiej.

System Informacji Miejskiej

System Informacji Miejskiej

Tabliczki z nazwami ulic montuje firma UTAL sp. z o.o. w konsorcjum z firmą WIMED sp. z o.o., które zwyciężyły w przetargu ogłoszonym w lutym przez Urząd Miasta. Zgodę na wprowadzenie SIM wyraziła Rada Miasta w czerwcu ub. roku. Prace nad stworzeniem szczecińskiego SIM trwały od 2009 r. SIM jest bliski systemowi orientacji przestrzennej. Ułatwia przemieszczanie się po mieście, odnajdowanie miejsc, budynków oraz punktów użyteczności publicznej.

Koszt montażu tabliczek to 318 tys. zł. Prace potrwają do końca maja. Ustawionych lub zamontowanych zostanie ok. 240 tabliczek z nazwami ulic. Część z nich znajdzie się na słupkach, inne na elewacjach budynków. Wszystkie z nich odpowiadać będą założeniom określonym w katalogu SIM.

Do tej pory tabliczki zostały zamontowane m.in. w rejonie placu Żołnierza Polskiego i placu Hołdu Pruskiego.

- Tabliczki oraz słupki staną w wyznaczonym fragmencie miasta. Rozciąga się on na obszarze od szczecińskich nabrzeży, poprzez część Trasy Zamkowej i al. Niepodległości, place Lotników i Grunwaldzki oraz al. Jana Pawła II, aż do Urzędu Miasta i tereny okalające Jasne Błonia i Park Kasprowicza. Obejmuje również al. Wyzwolenia do ul. Malczewskiego łącznie z pl. Rodła. - mówi Dariusz Wołoszczuk ze szczecińskiego magistratu - Obszar wskazany do oznakowania wybrany został z myślą o organizacji przyszłorocznego finału regat The Tall Ships Races i jest jednym z elementów służących przygotowaniu tego wydarzenia.

Tabliczki z nazwami ulic umieszczone będą w większości w ścisłym centrum miasta i w tych miejscach, gdzie najczęściej przebywać będą goście odwiedzający Szczecin podczas finału regat.

- Cechą odróżniającą szczeciński SIM od oznakowań występujących w innych miejscach jest graficzne wyrażenie w nim indywidualnej osobowości miasta. Przy pracach nad SIM analizowano plany miasta, historyczne rozwiązania jakie występowały i nadal są obecne w Szczecinie. - mów Wołoszczuk - Odwołano się również do założeń marki miasta Floating Garden. W ramach prac nad projektem odbyły się konsultacje społeczne. O opinie poproszono m.in. przedstawicieli środowisk turystycznych, architektów, urbanistów, gospodarzy czy administratorów budynków w tym spółdzielnie mieszkaniowe, dziennikarzy, pracowników naukowych wyższych uczelni.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński