NOWE INFORMACJE: Strajk nauczycieli w Szczecinie. Nie będzie lekcji nawet przez tydzień? W ilu placówkach jest problem? Sprawdź!

Nauczyciele domagają się podwyżek płac i to wyższych niż proponuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Związki zawodowe zapowiedziały ogólnopolski strajki, jeśli nie negocjacje z MEN nie będą satysfakcjonujące.

Druga tura negocjacji ma się odbyć 22 stycznia.

Tymczasem nauczyciele w całej Polsce rozpoczęli protest idąc masowo na zwolnienia lekarskie. Protest rozpoczął się już w grudniu, ale wtedy był na niewielka skalę. Po feriach świątecznych na L4 poszło zdecydowanie więcej nauczycieli.

Czytaj też: Przedszkole zamknięte? Co zrobić?

W ubiegłym tygodniu w Szczecinie mieliśmy problem w trzech przedszkolach publicznych - 43, 72 i 74. Przedszkola działały, ale w ograniczonym zakresie.

W tym tygodniu sytuacja będzie wyglądała dużo gorzej, bo protest nieoficjalnie zapowiedziało kilkadziesiąt szkół. Niektóre z nich informują o tym na swoich stronach.

„W poniedziałek szkoła nie zapewni uczniom (ze względu na braki kadrowe) zajęć dydaktycznych. Będziemy dla grup uczniów, którzy przyjdą do szkoły, zapewniać zajęcia opiekuńcze” - tak wygląda informacja skierowana do rodziców uczniów Szkoły Podstawowej nr 35.

Podobna sytuacja ma być m.in. w SP nr 5, 7, 11, 20, 21, 35, 41, 42, 47, 53, 61, 68.

Kuratorium oświaty zapowiedziało kontrole w tych szkołach.

Czytaj także:
Nauczyciele na L4 w Szczecinie. Szkoły i przedszkola odwołują zajęcia
Nauczycielki z kolejnego przedszkola w Szczecinie na zwolnieniach lekarskich

CZYTAJ TEŻ: Dzieci bez opieki w przedszkolu nr 74 w Szczecinie. Nauczycielki na zwolnieniach

ZOBACZ TAKŻE: Police: zajęcia odwołane. 600 przedszkolaków musi zostać w domu