Zobacz galerię

Od połowy grudnia trwa protest nauczycieli polegający na tym, że masowo idą na zwolnienia lekarskie. W ubiegłym tygodniu w Szczecinie protestowały trzy przedszkola.

Informacje o placówkach działających w ograniczonym zakresie w Szczecinie:

  • na 52 przedszkola publiczne 14 działa w ograniczonym zakresie,
  • na 41 szkół podstawowych problem z kadrą występuje w 21,
  • na 33 szkoły ponadpodstawowe (LO, szkoły zawodowe, zespoły szkół) problem dotyczy 3 placówek.
  • z 11 placówek specjalnych problem nie występuje w żadnej.

Są to dane z rana.

W Szkole Podstawowej nr 5 zapewniono opiekę dzieciom, ale pojawiło się tylko kilkoro uczniów i przedszkolaków. Jest też kilka nauczycielek, reszta poszła na L4.

- Od godz. 6.30 mamy dwójkę przedszkolaków. Przyszło też kilku uczniów szkoły podstawowej - mówi Teresa Kicińska, zastępca dyrektora SP 5. - Zapewniamy im zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Uczniowie dostaną też posiłek.

Czytaj też: Przedszkole zamknięte? Co zrobić?

Większość rodziców, informowana przez szkoły przez dziennik elektroniczny, poszukała opieki na własną rękę. Byli jednak tacy, którzy zdecydowali się przyprowadzić dzieci do szkoły.

- Muszę iść do pracy, więc przyprowadziłam córki do szkoły - mówi pani Małgorzata, mama 8-letniej Dobrawy i 9-letniej Julii, uczennic SP 5. - Wiem, że tutaj będą miały zapewnioną opiekę, nawet w tak trudnej sytuacji jak protest nauczycieli. Córki się bardzo dobrze czują w szkole. Nie chciałam, żeby zostawały w domu.

We wszystkich szkołach, w których brakuje dzisiaj nauczycieli, szkoła zapewnia zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Uczniowie, którzy nie przyjdą do szkoły, nie będą mieli wpisywanej nieobecności.

Protest nauczycieli odbywa się w wielu miastach w Polsce. Nauczyciele domagają się podwyżek płac.

CZYTAJ WIĘCEJ: Strajk nauczycieli trwa. W których szkołach problemy?

Lekcji nie będzie przez tydzień? Takie informacje napisał do nas na alarm@gs24.pl jeden z rodziców.

- Dzisiaj protest rozpoczął się w SP 56 w Szczecinie. Dzieci przyszły dzisiaj do szkoły tylko po to, aby dowiedzieć się, że nie mają lekcji przez tydzień z powodu protestu nauczycieli. Zajęć ma nie być do końca tygodnia. Podobno dzieci będą odrabiać zajęcia w soboty - relacjonuje pan Artur. - Informacja nieoficjalna o proteście była przekazywana pomiędzy rodzicami już od piątku.

Czytaj także:

CZYTAJ TEŻ: Dzieci bez opieki w przedszkolu nr 74 w Szczecinie. Nauczycielki na zwolnieniach

ZOBACZ TAKŻE: Police: zajęcia odwołane. 600 przedszkolaków musi zostać w domu