RPA 2010. Francja - Meksyk 0:2 (0:0). Trójkolorowi na kolanach

Jarosław Stencel
Cuauhtemoc Blanco
Cuauhtemoc Blanco Fot. archiwum/internet
W trzecim czwartkowym meczu mistrzostw świata w RPA, Francja przegrała w Polokwane z Meksykiem 0:2 (0:0).

Już w 2 minucie w słupek uderzył Meksykanin Vela. Dziesięć minut potem nad bramką uderzył Franco. W drużynie Francji aktywny był Ribery, nie na tyle jednak by zagrozić poważnie bramce Meksyku. Francuzi poprawili się nieco po przerwie, kiedy to strzelał najpierw Malouda, a potem Ribery.
Gola jednak strzelili Meksykanie. Świetne prostopadłe podanie otrzymał Fernandez, wyszedł sam na sam z Llorisem, minął go i strzelił celnie po ziemi. W 77 minucie w polu karnym Barrerę faulował Abidal. Silnym strzałem pokonał Llorisa najpopularniejszy (ma m.in. własny program w tv) piłkarz Meksyku - Blanco.
Mecze w piątek: Niemcy - Serbia, Słowenia - Stany Zjednoczone, Anglia - Algieria
Francja - Meksyk 0:2 (0:0)
0:1 Javier Hernandez (64), 0:2 Cuauhtemoc Blanco (79 - karny)
Francja: Lloris - Sagna, Abidal, Gallas, Ribery, Govou (69 Valbuena), Evra, Toulalan, Malouda, Diaby, Anelka (46 Gignac).
Meksyk: Perez - Rodriguez, Salcido, Marquez, Osorio, Torrado, Franco (62 Blanco), Vela (31 Barrera), Moreno, Juarez (55 Hernandez), Dos Santos.