Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rowerem wzdłuż zachodniego wybrzeża. Łączymy nadmorskie miasta ze Szczecinem

Adam Swarcewicz [email protected]
Pracownicy szczecińskiego muzeum wyruszyli jednośladami w trasę wzdłuż zachodniego wybrzeża. Reklamują wystawy i chcą poprzez kulturę połączyć nadmorskie miasta ze Szczecinem.

Rowery, śpiwory, namioty oraz tysiące ulotek w plecakach - oto nowy sposób promocji Muzeum Narodowego w Szczecinie.

Daniel Źródlewski i Michał Wojtarowicz, pracownicy Działu Komunikacji Społecznej w MNS, wymyślili nowy sposób promocji placówki. Postanowili wyruszyć w rowerową podróż po nadmorskich miastach, aby promować w nich ideę nauki, kultury i sztuki.

Do tej pory odwiedzili już: Świnoujście, Międzyzdroje, Dziwnów i Pobierowo.

- W naszej codziennej pracy przemieszczamy się na rowerach między oddziałami, które mieszczą się na różnych ulicach - tłumaczy Daniel Źródlewski, rzecznik prasowy MNS. - Tą podróżą połączyliśmy przyjemne z pożytecznym.

Oferta, jaką reklamują pracownicy, to program wakacyjny muzeum, czyli między innymi interaktywna wystawa Miasto Nauki i nowe ekspozycje artystyczne w szczecińskich oddziałach oraz Wystawa Zachodniopomorskich Kolei Dojazdowych, która mieści się w Gryficach.

- Nadmorska kolej wąskotorowa, czyli kilkadziesiąt zabytkowych wagonów i parowozów, to ważny wątek historyczny terenów północno-zachodniej Polski. Dlatego zdecydowaliśmy, że trzeba promować ją tu, w regionie - dodaje Daniel Źródlewski.

Ulotki reklamujące wydarzenia roznoszone są po hotelach, apartamentach i punktach turystycznych. Oprócz tego, w każdym z odwiedzanych miast, w godzinach wieczornych pracownicy rozkładają małe stoisko i rozmawiają z przechodniami, zachęcając do odwiedzin muzeum.

- Aby dojechać nad morze ze środka Polski, trzeba minąć Szczecin - mówi Daniel Źródlewski. - Właśnie taką akcją chcemy połączyć nasze miasta. Świnoujście, Dziwnów, czy Niechorze to miejscowości, które tak samo jak Szczecin, podlegają sezonowi turystycznemu.

Przemierzając drogę na rowerach, pracownicy chcą pokazać nową formę współczesnego muzeum, które łamie schemat monotonnej działalności nudnej instytucji.

- Nasze nowe, interaktywne wystawy wymagają zaangażowania i ruchu ze strony odbiorcy - mówi Daniel Źródlewski. - Właśnie to chcemy podkreślić taką formą promocji.

Daniel Źródlewski i Michał Wojtarowicz niestrudzenie przemierzają kolejne miasta. Rano wyruszają w podróż, w dzień roznoszą ulotki i podróżują ze stoiskiem, a w nocy śpią na pobliskich polach namiotowych.

Polecamy na gs24.pl:

2. PZU Maraton Szczeciński za nami. Wygrali Paweł Kosek i Ew...

Gs24.pl

Zobacz też:

Wideo: Tak było podczas otwarcia Muzeum Przełomy w Szczecinie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński