Raport z ostatniej soboty września: dziewczyny z Pogoni postrzelały po zmianie stron, ważne punkty Floty, derby dla Świtu

Dziewczyny z Pogoni są w ligowej czołówce, ale o byłym trenerze Robercie Dymkowskim też pamiętają fot. pogoń szczecin kobiety
Kobieca Pogoń Szczecin odniosła wysokie zwycięstwo nad Stomilankami Olsztyn, ale na pierwszego gola kibice musieli poczekać godzinę.

Pierwsza połowa taka niemrawa. Niby Pogoń była w przewadze, ale niewiele z tego wynikało. Trener Piotr Łęczyński w przerwie musiał użyć odpowiednich argumentów, bo kwadrans po zmianie stron worek z bramkami się rozwiązał. W 8 minut Pogoń zdobyła trzy gole, a po krótkiej przerwie Natalia Oleszkiewicz ustaliła wynik.

Pogoń Szczecin – Stomilanki Olsztyn 4:0 (0:0)
Bramki: Brodzik (61.), Litwiniec (68.), Oleszkiewicz dwie (69. i 78.).
Pogoń: Palińska - Litwiniec (78. Kuśmierczyk), Bużan, Brzozowska, Radochońska (70. Michalczyk), Garbowska (46. Giętkowska), Brodzik (78. Rybińska), Seybert (70. Łaniewska), Zdunek, Crim, Oleszkiewicz.
Wyniki 6. kolejki: UKS SMS Łódź – Górnik Łęczna 4:0, Medyk Konin – Czarni Sosnowiec 2:0, APLG Gdańsk – AZS Kraków 0:1.

W tabeli prowadzi UKS Łódź 14 punktów, 2. miejsce - GKS - 12, 3. Pogoń - 11. Zespoły mają rozegraną różną liczbę spotkań.

III liga
Bardzo ważne zwycięstwo zanotowała Flota Świnoujście. W meczu dwóch beniaminków ze strefy spadkowej Wyspiarze byli lepsi. Rozstrzygnięcie zapadło w końcówce spotkania. W 87. minucie Grzegorz Tarasewicz zdobył bramkę na 2:1. Gospodarze nie mieli nic do stracenia, otworzyli się, a świnoujścianie w doliczonym czasie dobili ich. Bramkę strzelił Davis Boateng, który niedawno dołączył do zespołu ze Świnoujścia.

Nie udał się mecz Wikingom z Wolina. Vineta bardzo mocno rozpoczęła spotkanie z Pogonią Nowe Skalmierzyce, tworzyła sytuację, ale była nieskuteczna. Po 30 minutach mecz się wyrównał i pojawiły się też szanse gości.

Wydawało się, że w II połowie bramki muszą paść, że gospodarze w końcu się odblokują. Kibice tego się jednak nie doczekali, a kwadrans przed końcem goście wykorzystali kontrę i niespodziewanie zdobyli trzy punkty.

W niedzielę odbyły się derby Szczecina. Świt podejmował Pogoń II. Gospodarze bronili pozycji lidera, a w dodatku chcieli wygrać z Portowcami, co w ostatnich sezonach im się nie udawało w III lidze i regionalnym pucharze.

Pogoń II wystawiła na lokalnego przeciwnika skład wzmocniony posiłkami z pierwszego składu. Od początku zagrali m.in. Yadegar Rostami, Olaf Korczakowski i Stanisław Wawrzynowicz. Mimo to Świt poradził sobie. Już w 5. minucie Jędrzej Kujawa (były gracz akademii Pogoni) otworzył wynik. Wyrównał Rostami, ale w II połowie świtowcy sprawiali piłkarsko lepsze wrażenie. Zdobyli dwie bramki i wygrali.

Zwycięstwem zakończył się też mecz Błękitnych Stargard w Kleczewie. W połowie II połowy Grzegorz Aftyka skutecznie egzekwował rzuty karne i stargardzianie wracali do domów z trzema punktami.

Wyniki 10. kolejki: Wikęd Luzino – Flota Świnoujście 1:3 (Wikęd: 41. Nikodem Fiedosewicz – karny; Flota: 38. Szymon Cybulski, 87. Grzegorz Tarasewicz, 91. Davis Boateng), Vineta Wolin – Pogoń Nowe Skalmierzyce 0:1 (78. Marcin Lis), Sokół Kleczew - Błękitni Stargard 0:2 (68. i 71. Grzegorz Aftyka z karnych), Świt Szczecin - Pogoń II Szczecin 3:1 (Świt: 5. Jędrzej Kujawa, 67. Łukasz Święty - karny, 86. Dominik Siwiński; Pogoń II: 31. Rostami), Polonia Środa Wlkp. - KP Starogard 0:0, Gedania Gdańsk – Cartusia Kartuzy 0:4, Noteć Czarnków – Unia Swarzędz 3:1, Zawisza Bydgoszcz - Stolem Gniewino 3:1, Elana Toruń - Unia Solec Kujawski 4:0.

W tabeli prowadzi Świt - 26 punktów, 2. Elana - 23; 3. Vineta 22; 8. Błękitni - 16; 10. Pogoń II - 14; 15. Flota - 8.

IV liga
W czołówce bez zmian, bo z wyjątkiem Białych Sądów wszyscy wygrywali swoje spotkania.

Wyniki 9. kolejki: Unia Dolice – Wieża Postomino 0:2, Ina Goleniów – Darłovia Darłowo 2:0, Gwardia Koszalin – Chemik Police 2:0, Odra Chojna – Wybrzeże Rewal 1:4, Olimp Gościno – Iskierka Szczecin 2:4, Perła Dygowo – Biali Sądów 3:3, Błękitni II Stargard – Kluczevia Stargard 1:3, Orzeł Wałcz – Bałtyk Koszalin 0:3, MKP Szczecinek – Mechanik Bobolice 1:3.

W tabeli: 1. Bałtyk – 27 punktów, 2. Gwardia – 25, 3. Wybrzeże – 24, 4. Kluczevia – 22, 5. Biali – 20.