Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Prof. Tomasz Grodzki, szczeciński senator, kandydatem opozycji na marszałka Senatu

Mariusz Parkitny
Mariusz Parkitny
Tomasz Grodzki kandydatem na marszałka Senatu. Decyzję ogłosili dziś rano liderzy opozycji: Grzegorz Schetyna, Władysław Kosiniak-Kamysz i Włodzimierz Czarzasty.

Tomasz Grodzki kandydatem na marszałka Senatu

Przed chwilą Grzegorz Schetyna, szef Platformy Obywatelskiej, oficjalnie potwierdził na konferencji prasowej w Sejmie, że prof. Tomasz Grodzki będzie kandydatem opozycji na marszałka Senatu.

- To najlepsza kandydatura, która daje gwarancję dobrej pracy Senatu, kompromisu i kultury - mówi Grzegorz Schetyna.

Glosowanie nad kandydaturą Grodzkiego w Senacie odbędzie się 12 listopada, podczas inauguracyjnego posiedzenia Senatu. Ma szansę na fotel marszałka, bo opozycja może liczyć na ok. 51-52 mandaty w 100-osobowym Senacie.

ZOBACZ TEŻ:

Tomasz Grodzki: To ogromny zaszczyt

- Traktuję to jako ogromny zaszczyt, ale i ogromne zobowiązanie do tego, abyśmy mogli pokazać w Senacie, w którym jest olbrzymi ładunek intelektualny senatorów, że można politykę uprawiać normalnie, przyzwoicie, w postaci debaty, mając jako końcowy cel pożytek dla obywateli dla naszej ojczyzny - komentuje Tomasz Grodzki, senator PO, kandydat na marszałka Senatu.

- Po to są politycy, aby czynić życie ludzi lepszym i łatwiejszym - dodaje prod. Tomasz Grodzki. - I tak pojmuję swoją rolę jaką służbę dla naszego narodu. To zaszczytna funkcja wymagająca ogromnej pracy. Z punktu widzenia naszego regionu, myślę, że to też jest ważne dla budowania tożsamości naszych północno-zachodnich rubieży Rzeczpospolitej.

- Nie ukrywam, że to jest wielka radość. Ja się bardzo cieszę, dlatego, że pan profesor, senator Grodzki dał się poznać poznać przez te lata swojej aktywności publicznej jako człowiek niezwykle kompetentny, z ogromną wiedzą, z wielką kulturą osobistą, który potrafi godzić czasami wodę z ogniem, ale też przywiązany do takich wartości, które są ważne w każdym państwie demokratycznym, wynikające z poszanowania prawa, konstytucji - komentuje senator Stanisław Gawłowski.

Poseł Arkadiusz Marchewka, szef zachodniopomorskiej PO.
- Profesor Tomasz Grodzki to wielki autorytet, rozważny polityk i świetny lekarz. Jestem przekonany, że jest najlepszym kandydatem zjednoczonej opozycji na funkcję Marszałka Senatu. Parlamentowi należy przywrócić odpowiednią rangę i szacunek dla obowiązującego prawa. Myślę, że Senat pod przewodnictwem prof. Grodzkiego przywróci demokratyczne zasady do naszego parlamentu. Jeśli w najbliższy wtorek prof. Grodzki zostanie wybrany na marszałka Senatu, to będzie to szczególna chwila dla naszego miasta i regionu. Polityk ze Szczecina na tak zaszczytnej funkcji, będzie bez wątpienia świetnym ambasadorem naszego miasta i całego Pomorza Zachodniego w Warszawie - powiedział.

Tomasz Grodzki wygrał wybory z Małgorzatą Jacyną-Witt

Tomasz Grodzki zasiada w senacie od dwóch kadencji. Jest członkiem PO. W październikowych wyborach parlamentarnych zdobył prawie 150 tys. głosów pokonując Małgorzatę Jacynę-Witt (PiS, 79 tys. głosów).
- Na szczęście nie jestem senatorem, więc nie muszę się do tej kandydatury odnosić 🙂 - skomentowała Małgorzata Jacyna-Witt.

Tomasz Grodzki. Kim jest?

Prof. Grodzki z zawodu jest lekarzem. Chirurg, profesor nauk medycznych, absolwent Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Uzyskał specjalizację I stopnia z chirurgii ogólnej oraz dwie specjalizacje II stopnia: z chirurgii klatki piersiowej i transplantologii klinicznej.

Działacz opozycyjny, był jednym z czterech przywódców strajków studenckich 1981 r. W 1983 r. rozpoczął pracę jako stażysta w wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy w Szczecinie.

Od 1984 r. pracuje w specjalistycznym szpitalu im. prof. Alfreda Sokołowskiego w Szczecinie-Zdunowie, od 1998 r. jest jego dyrektorem. W 1995 r. został ordynatorem oddziału torakochirurgii.

Od 2003 r. pełni funkcję kierownika Kliniki Chirurgii Klatki Piersiowej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Członek licznych stowarzyszeń i towarzystw związanych z chirurgią i transplantologią. Był radnym Szczecina w kadencjach 2006-2015.

WIDEO:

ZOBACZ TEŻ:

Dwunastu posłów i dwóch senatorów wybraliśmy w ubiegłą niedzielę. Jest wśród nich kilku debiutantów, jak i sprawdzeni w boju parlamentarzyści. Zobacz na kolejnych podstronach >>>>Czytaj także: Pierwsze posiedzenie IX kadencji Sejmu. Na Wiejskiej nowe otwarcie, walka o Senat wciąż trwaZOBACZ TEŻ: ■ WYNIKI WYBORÓW w Szczecinie - Sejm i Senat ze wszystkich komisji■ Wielcy przegrani wyborów w naszym okręgu szczecińskim■ WYBORY 2019. Komentarze kandydatów z naszego regionuWIDEO: WYBORY - Szczecin: Relacja ze sztabu Prawa i Sprawiedliwości

Kim są nasi nowo wybrani parlamentarzyści? Sprawdź! [GALERIA]

ZOBACZ TEŻ:

O komentarze poprosiliśmy kandydatów z województwa zachodniopomorskiego startujących w wyborach do Sejmu i Senatu. Sprawdźcie, co powiedzieli. Zobaczcie na kolejnych podstronach >>>ZOBACZ TEŻ: ■ WYNIKI WYBORÓW w Szczecinie - Sejm i Senat ze wszystkich komisji■ Wielcy przegrani wyborów w naszym okręgu szczecińskim■ WYBORY 2019. Oni zdobyli najwięcej głosów w okręgu szczecińskim. Mamy dane z ponad 90 procent obowodówWIDEO: WYBORY - Szczecin: Relacja ze sztabu Prawa i Sprawiedliwości

WYBORY 2019. Komentarze kandydatów z naszego regionu

Wyniki wyborów do Sejmu 2019

43.6%
27.4%
12.6%
8.6%
6.8%
1.1%

Frekwencja: 61,74%

Państwowa Komisja Wyborcza

Trwa głosowanie...

Czy zaskoczyły Cię wyniki wyborów?

ZOBACZ TEŻ:

WYBORY - Szczecin: Relacja ze sztabu Koalicji Obywatelskiej....

DANE Z POWIATÓW:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński