MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Prezydent Szczecina przedstawił swojego nowego zastępcę. To Marcin Biskupski z Koalicji Obywatelskiej

Mariusz Parkitny
Mariusz Parkitny
Od lewej: Łukasz Kadłubowski, Arkadiusz Marchewka, Piotr Krzystek oraz Marcin Biskupski
Od lewej: Łukasz Kadłubowski, Arkadiusz Marchewka, Piotr Krzystek oraz Marcin Biskupski Andrzej Szkocki
Wtorkowa sesja rady miasta jest ostatnią dla Marcina Biskupskiego w roli radnego. Od piątku będzie odpowiadał za sprawy społeczne Szczecina. Jako zastępca prezydenta Piotra Krzystka.

W poniedziałek przed siedzibą magistratu prezydent Szczecina przedstawił swojego nowego zastępcę. Marcin Biskupski to radny z prawobrzeża, polityk Platformy Obywatelskiej. W ostatnich wyborach otrzymał jeden z najwyższych wyników (5501 głosów). Zastąpi Lidię Rogaś, która zostanie doradcą prezydenta do społecznych, przede wszystkim oświaty.

- Z Marcinem Biskupskim znamy się od dłuższego czasu. To doświadczony radny, który cieszy się zaufaniem mieszkańców. Mam nadzieję, że to wszystko przełoży się na dobrą współpracę z radnymi i prezydentem - mówił prezydent.

Biskupski ma się zająć m.in. sprawami edukacji, kultury, opieki społecznej i sportu.

- Dziękuję panu prezydentowi za zaufanie. Bardzo się cieszę, że dołączam do niezwykle doświadczonej ekipy prezydenta. Przez ostatnie sześć lat udało nam się dużo zrobić. Przed nami wiele wyzwań, mamy ciekawe pomysły, o których wkrótce zaczniemy dyskutować. Chciałbym zapewnić mieszkańców prawobrzeża, że nigdzie nie znikam, jestem do dyspozycji. Możecie mnie nadal spotkać w sklepie, czy w komunikacji miejskiej. Będę nadal pełnił dyżury w filii na prawobrzeżu - mówił Biskupski.

Zapowiedział, że jedną z najważniejszych spraw będzie temat finansowania kultury. Od pewnego czasu środowisko artystyczne miasta skarży się, że na kulturę Szczecin wydaje za mało pieniędzy. Biskupski zapowiedział m.in. spotkania z autorami krytycznego listu i dyrektorami instytucji.

Awans Biskupskiego to element współpracy prezydenta Krzystka z Koalicją Obywatelską, która wygrała kwietniowe wybory samorządowe w Szczecinie (19 na 31 mandatów). Trzy miesiące temu zastępcą prezydenta został Łukasz Kadłubowski z Koalicji Obywatelskiej.

- Do drużyny prezydenta Krzystka dołączają najsilniejsi zawodnicy Koalicji Obywatelskiej. Jestem przekonany, że będą dużym wsparciem. Na współpracę umówiliśmy się kilka miesięcy temu, jeszcze przed wyborami. Chcemy wziąć większą odpowiedzialność za sprawy miasta - mówił w poniedziałek poseł Arkadiusz Marchewka, szef szczecińskiej PO.

Od 1 czerwca Łukasz Kadłubowski, który do tej pory odpowiadała za strategię miasta, ochronę środowiska, dialog obywatelski dostaje nowe zadania: komunikacja miejska i bieżące utrzymywanie miasta.

- Musimy na nowo przejrzeć siatkę komunikacji miejskiej, aby zwiększyć częstotliwość kursów. Większej intensywności wymaga dialog obywatelski, gdy chodzi o rady osiedla i inwestycje z budżetu obywatelskiego. To samo dotyczy inwestycji w tereny zielone. Chcemy też przywrócić funkcję architekta miasta - wyliczał Kadłubowski.

Piotr Krzystek zapowiedział, że nie przewiduje kolejnych zmian personalnych w swoim najbliższym otoczeniu. Jego zastępcami pozostaną Anna Szotkowska (sprawy mieszkaniowe) i Michał Przepiera (inwestycje). Nie zmieni się też sekretarz, skarbnik i doradcy Piotra Krzystka.

- Zrealizowaliśmy pierwszą część naszego porozumienia. Teraz pora na kolejną, czyli przyszłoroczny budżet. Czekamy na szczegóły dotyczące finansowa samorządów, nad którymi pracuje minister finansów. Wiemy jednak, że czeka nas dużo wydatków, bo przecież inflacja wciąż z nami jest - mówił Piotr Krzystek.

Marcina Biskupskiego w roli radnego zastąpi Maria Bohuń, przewodnicząca RO Podjuchy. W kwietniowych wyborach zdobyła 592 głosy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grosicki kończy karierę, Polacy przed Francją czyli STUDIO EURO odc.5

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński