Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Premiery w Pleciudze. Król Maciuś Pierwszy i Kajtuś Czarodziej na bezludnej wyspie

Małgorzata Klimczak
W nowym spektaklu Pleciugi „Czarodzieje” zobaczymy Macieja Sikorskiego jako Króla Maciusia Pierwszego oraz innych
W nowym spektaklu Pleciugi „Czarodzieje” zobaczymy Macieja Sikorskiego jako Króla Maciusia Pierwszego oraz innych
Cztery prapremiery i jedną premierę planuje Teatr Lalek Pleciuga w tym sezonie artystycznym. Pierwsza z nich już 24 września

Teatr Lalek Pleciuga sezon artystyczny rozpoczął w minioną sobotę, ale dzieci obejrzały spektakl z poprzednich sezonów „Zuzu i Lulu”.

Już 24 września widzowie będą mogli obejrzeć nowe prapremierowe przedstawienie „Czarodzieje” w reżyserii Wojciecha Kobrzyńskiego. Spektakl powstał na motywach „Króla Maciusia Pierwszego” oraz „Kajtusia Czarodzieja” Janusza Korczaka.

- Inscenizacja jest dość daleka od Korczaka, ale nie do końca - mówi reżyser. - Doszedłem do wniosku, że nie wszystko w tej historii jest czytelne dla dzisiejszego widza. Poprowadziłem scenariusz tak, żeby sens tej opowieści był najczytelniejszy. To ma być świat widziany oczyma dziecka, które chce zmienić ten świat na lepszy. Spotkamy tu dwa sposoby widzenia na temat tego jak można ten świat zmienić, opisać go i zrozumieć. Aby zrozumieć świat potrzebny jest racjonalny sposób myślenia, ale też wyobraźnia.

Scenografię do spektaklu zrobiła Julia Skuratova, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Wilnie. W Teatrze Lalek Pleciuga tworzyła już scenografię do spektaklu „Niebieski piesek”.

Za multimedia odpowiada Piotr Kondziela. W spektaklu będą wykorzystane fragmenty „Amerykanina w Paryżu”.

Co, gdzie, za ile
Spektakl „Czarodzieje”, 24 września, Pleciuga, godz. 17, bilety 15-30 zł.
Zobacz także: Uroczyste otwarcie hali przy ul. Małopolskiej w Szczecinie

Polecamy na gs24.pl:

Pogodno jako całośćPrzez wielu uchodzi za najpiękniejszą dzielnice willową w Polsce. Warto wybrać się tu na spacer. Można chodzić wąskimi uliczkami godzinami i podziwiać mnóstwo pięknych domów schowanych pośród zieleni. Mieszka tu około 25 tysięcy szczecinian. Polską nazwę Pogodno wprowadzono urzędowo w 1947 roku. Do 1945 tereny na wschód od ul. Traugutta nosiły nazwę (niem.) Ackermannshöhe ("Wzgórze Ackermanna"), na cześć ówczesnego nadburmistrza miasta. Część pomiędzy obecnymi ul. Czorsztyńską i Poniatowskiego nosiła nazwę Braunsfelde ("Pole Brauna").Centralną osią dzielnicy jest ul. Mickiewicza (na zdjęciu), dwupasmowa arteria, w środku której jeżdżą tramwaje w stronę centrum Szczecina.

7 cudów szczecińskich osiedli. Na początek Pogodno [nowy cykl gs24.pl]

Gs24.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński