MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Poślizg na przebudowie śródmiejskiego kwartału 36 [ZDJĘCIA, WIZUALIZACJE]

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Inwestycja kompletnie zmieni przestrzeń między kamienicami. Jedną z zalet jest bez wątpienia powstanie podziemnego parkingu
Inwestycja kompletnie zmieni przestrzeń między kamienicami. Jedną z zalet jest bez wątpienia powstanie podziemnego parkingu Andrzej Szkocki
Prace budowlane we wnętrzu kwartału 36 zakończą się później niż zakładano. To obecnie jedna z największych inwestycji w centrum Szczecina.

Ci, którzy chcieliby już skorzystać z przestrzeni rekreacyjnej i nowych miejsc parkingowych, muszą uzbroić się w cierpliwość. Nie uda się zakończyć prac budowlanych ani w pierwszym, ani do końca drugiego kwartału tego roku.

- W stosunku do pierwotnego harmonogramu prace są przesunięte. Związane jest to z tym, że całe przedsięwzięcie jest skomplikowane. Szczególnie dotyczy to prac ziemnych. W niektórych miejscach roboty są prowadzone na głębokości nawet do 16 m poniżej poziomu gruntu i poniżej posadowienia sąsiadujących z inwestycją budynków mieszkalnych - mówi Tomasz Klek, rzecznik prasowy miasta ds mieszkalnictwa. - Dodatkowo inwestycja jest realizowana w odległości 1,5-2 m od ściany budynku. Poza tym na opóźnienie realizacji robót miała wpływ także sytuacja braku materiałów na rynku budowlanym, szczególnie stali w okresie wykonywania ścianek szczelinowych parkingowca.

Według nowego harmonogramu zakończenie robót budowlanych ustalone jest na koniec sierpnia tego roku. Czynności odbiorowe wykonanych prac zajmą około 2 miesięcy. Nie oznacza to jednak, ze od razu wprowadzą się nowi lokatorzy.

- Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie planuje się w listopadzie tego roku - dodaje Tomasz Klek.

Według naszych informacji w kwartale aktualnie trwają prace wykończeniowe zarówno na pierwszym i drugim poziomie. Wykonane zostały instalacje wewnętrzne. Trwają prace związane z wylewaniem posadzek, których znaczna część jest już zrobiona.

Inwestycję realizuje Szczecińskie TBS i dotyczy ona podwórza położonego w centrum Szczecina, ograniczonego aleją Wojska Polskiego i ulicami Małkowskiego, ks. Bogusława X, Boh. Getta Warszawskiego oraz Kr. Jadwigi. Według planów powstaną tam m.in. nowe mieszkania, lokale usługowe, Centrum Mieszkańca, żłobek, miejsce do rekreacji i dwupoziomowy miejski parkingowiec.

W ramach inwestycji powstanie m.in. nowy budynek z 30 mieszkaniami, który wyposażony zostanie w windę, a na jego dachu znajdzie się taras przeznaczony do spacerów oraz ogród warzywny dla seniorów. W październiku inwestor - Szczecińskie TBS - ogłosiło nabór osób chętnych do partycypowania w kosztach budowy czternastu mieszkań przeznaczonych na wynajem, które powstają w obrębie aktualnie modernizowanego kwartału. I co się okazało? W ciągu niespełna trzech tygodni do spółki wpłynęło 106 wniosków. Konieczne było losowanie najemców. Lista szczęśliwców została ogłoszona.

- Jesteśmy w trakcie podpisywanie umów z najemcami - mówi Tomasz Klek.

Dodajmy, że prace są wykonywane według projektu pracowni Domino, a wykonawcą inwestycji jest szczecińska spółka Prime Construction. Całą inwestycja kosztuje ponad 67 milionów złotych.

od 12 lat
Wideo

Nowy pistolet MPS z Fabryki Broni "Łucznik"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński