Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowy parking pod dachem w centrum Szczecina. Postój na zasadach Strefy Płatnego Parkowania

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Tak obecnie wygląda powstający parkingowiec w centrum Szczecina
Tak obecnie wygląda powstający parkingowiec w centrum Szczecina Prezydent Szczecina
W ramach przebudowy śródmiejskiego kwartału 36 w Szczecinie powstaje parkingowiec. Do końca budowy zostało kilka miesięcy.

To kwartał między ulicami Małkowskiego, ks. Bogusława, Bohaterów Getta Warszawskiego oraz Królowej Jadwigi. We wnętrzu kwartału 36 będzie dwupoziomowy parking podziemny na 262 pojazdy. Zakończenie robót budowlanych ustalone jest na koniec sierpnia tego roku. Wjazd i wyjazd do parkingu zaplanowano od strony ul. Małkowskiego. Komunikacja z parkingu podziemnego bezpośrednio na teren kwartału będzie się odbywała poprzez zaprojektowane w poziomie parkingu klatki schodowe oraz windy. Na stropie parkingu zaplanowano tereny zieleni. Na pewno garażowiec ma być uzupełnieniem miejsc postojowych w Śródmieściu.

"Głos" zapytał, czy znane są już ceny za parkowanie?

- Aktualnie prowadzone są rozmowy i ustalenia ze spółką Nieruchomości i Opłaty Lokalne. Z założenia parkingowiec będzie działał na zasadach podobnych jak w Strefie Płatnego Parkowania, jako uzupełnienie miejsc parkingowych na sąsiednich ulicach. Rozważana jest także możliwość abonamentowania części miejsc postojowych na drugim poziomie - informuje Tomasz Klek, rzecznik prasowy miasta do spraw mieszkalnictwa. - Więcej szczegółów będzie można przekazać bliżej końca inwestycji i po zakończeniu prowadzonych rozmów.

Co to za inwestycja?

Budowa parkingowca jest związana z kompleksową przebudową kwartału 36. Powstaje budynek z trzydziestoma mieszkaniami, żłobek, świetlica środowiskowa, centralny plac z miniamfiteatrem i fontanną. Inwestycję realizuje Szczecińskie TBS. Wykonawcą prac jest Prime Construction Sp z o.o. Koszt prac to 67 387 191,18 zł. Projekt przebudowy przygotowała Grupa Architektoniczna Domino ze Szczecina.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński