Pogoń Szczecin coraz bliżej Superligi. Brakuje tylko jednej wygranej

Artur Dyczewski
Agata Cebula (z piłką) rzuciła rywalkom w sobotę trzy bramki
Agata Cebula (z piłką) rzuciła rywalkom w sobotę trzy bramki Andrzej Szkocki
W sobotę nasze szczypiornistki pokonały AZS AWFiS Gdańsk i są bardzo blisko awansu do ekstraklasy. Potrzebują tylko zwycięstwa w sobotę nad Spartą Oborniki Wlkp.

Szczypiornistki Pogoni nie zawiodły kibiców i spokojnie sięgnęły po dwa punkty. Nasze panie miały wygrać sobotni pojedynek i to uczyniły, chociaż nie było takich fajerwerków, jak podczas zwycięskiej konfrontacji ze Słupią Słupsk.

Początek spotkania był dość nerwowy, a na dodatek podopieczne trenera Ryszarda Czyża obijały słupki i poprzeczkę bramki rywalek. Po 10 minutach szczecinianki prowadziły 6:4 a połowę z tych goli zdobyła Agata Cebula. Adriana Gryglicka w pierwszej połowie zdobyła siedem bramek i walnie przyczyniła się do prowadzenia 19:15. W drugiej połowie sympatyczna szczypiornistka dołożyła jeszcze do swojego okazałego dorobku cztery gole i zakończyła mecz z jedenastoma trafieniami na koncie.

- Nawet nie wiedziałam, że aż tyle rzuciłam, ale czułam się dziś dobrze - mówiła Gryglicka. - Koleżanki pomagały, a mi wchodziło niemal wszystko - przyznała nasza zawodniczka, która jednak nie dotrwała do końcowej syreny, opuszczając parkiet z powodu kontuzji.

W drugiej połowie szczecinianki kontrolowały przebieg wydarzeń, ale akademiczki nie ustępowały i systematycznie zmniejszały dystans. Trochę nerwowo zrobiło się na kilka minut przed końcem pojedynku, gdy siódemka Pogoni prowadziła 25:23. Na szczęście nasze panie poprawiły grę w ataku pozycyjnym, a że w defensywie były twarde jak głaz, to wybiły gdańszczankom marzenia o sprawieniu niespodzianki.

Ostatecznie piłkarki ręczne Pogoni wygrały 34:28 i zasłużenie zdobyły kolejne cenne dwa punkty, umacniając się na prowadzeniu w tabeli. A do końca sezonu już tylko dwa mecze, po których mamy nadzieję, że będziemy wraz z zawodniczkami i trenerami szczecińskiej siódemki świętować awans do Superligi.

Pogoń Szczecin - AZS AWFiS Gdańsk 34:28 (19:15)

Pogoń Szczecin: Hoffman, Yilmaz - Stefanowicz 1, Piontke 5, Cebula 3, Huczko 5, Gryglicka 11, Szymczak 3, Kicińska 5, Kucharska, Kowalewska, Dyszewska 1, Andrzejewska.

Wyniki 18. kolejki: Pogoń Szczecin - AZS AWFiS Gdańsk 34:28, Słupia Słupsk - Sparta Oborniki Wielkopolskie 26:28.