Pogoń pewnie pokonała Olimpię i zagra o 5. miejsce!

Monika Stachowska rozegrała dobry mecz przeciw Olimpii-Beskid Nowy Sącz.
Monika Stachowska rozegrała dobry mecz przeciw Olimpii-Beskid Nowy Sącz. archiwum
Szczypiornistki Pogoni Baltica Szczecin wygrały 32:24 z Olimpią Nowy Sącz i z nawiązką odrobiły stratę z pierwszego meczu Dzięki temu zagrają z KPR Jelenia Góra o 5.miejsce.

W pierwszym meczu w Nowym Sączu było 26:22 dla Olimpii. Pogoń, aby awansować, musiała u siebie wygrać różnicą 5 bramek lub 4, ale przy założeniu, że przyjezdne nie rzucą więcej, niż 21 bramek.

Kluczem do osiągnięcia tego celu wydawała się dobra gra w obronie. Akurat ten element gry szczecinianki opanowały w tym sezonie na wysokim poziomie. W pierwszej połowie nie pozwalały na wiele Olimpii w ataku. Kilka udanych bloków zaliczyła Monika Stachowska, która była też bardzo skuteczna (5 bramek w tym fragmencie gry), a tradycyjnie dobrze w bramce spisywała się Ada Płaczek, która zaimponowała m.in. obroną dwóch rzutów z bliskiej odległości w krótkim odstępie czasu.

Gdyby nie brak koncentracji przed przerwą, to rywalki mogłyby schodzić na odpoczynek z jednocyfrową zaliczką na koncie, a tak szczecinianki po 30 minutach prowadziły 14:11.

Druga połowa rozpoczęła się od niewykorzystanego rzutu karnego przez Agatę Cebulę, ale chwilę potem Pogoń złapała odpowiedni rytm i szczecinianki zaczęły seryjnie zdobywać bramki. Gdy trener gości Zdzisław Wąs brał pierwszy w tej części czas, gospodynie prowadziły już 20:13.

Pogoń wpadła w niesamowity trans. Szczecinianki trafiały ze wszystkich pozycji, grając przy tym bardzo dobrze w obronie. Już na 10 minut przed końcem meczu było niemal pewne, że to Pogoń awansuje dalej.

Ostatecznie Pogoń wygrała różnicą 8 bramek. Szczecinianki o piąte miejsce zagrają z KPR Jelenia Góra, który w piątek pokonał u siebie KSS Kielce 29:24 (w pierwszym meczu był remis po 32).

Pogoń Baltica Szczecin - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 32:24 (14:11)
Pogoń: Płaczek, Adamska - Stachowska 8, Cebula 6, Sabała 1, Jaszczuk 2, Głowińska 5, Piontke 2, Agova 3, Pasternak 2, Jakubowska 1, Kurjanowicz 2, Kucharska, Rostankowska.