Piłka nożna kobiet: Pierwsza porażka Pogoni w ekstraklasie. Rekord ligi [ZDJĘCIA]

Debiut ligowy Pogoni Szczecin na głównej płycie Stadionu Floriana Krygiera był nieudany. Andrzej Szkocki
3057 kibiców zasiadło na trybunie VIP Stadionu Floriana Krygiera. Zainteresowanie spotkaniem było jednak zbyt małe, by klub zdecydował się otworzyć wszystkie trybuny

Jesienią Pogoń zaskoczyła wszystkich. Wygrywała mecz za meczem, objęła prowadzenie w tabeli i pojawiły się głosy, czy nie powinna zagrać (zaprezentować się) na głównym boisku przy Twardowskiego. Wcześniej grały na boisku bocznym. Takiego wyróżnienia doczekały się w sobotę.

Klub zachęcał fanów do zakupu biletów już od dłuższego czasu. Promocja była duża, a na trybunach ostatecznie zasiadło 3057 widzów. To nowy rekord w klubowej piłce kobiet w Polsce. Z jednej strony - fajnie, z drugiej - szczecinianki zawiodły.

Miały przewagę od początku, sytuację sam na sam zmarnowała najlepsza snajperka ekstraklasy - Natalia Oleszkiewicz, a dobre okazje miały też Marianna Litwiniec i Kornelia Okoniewska. Śląsk też próbował, ale raczej zabezpieczał tyły.

Trener Piotr Łęczyński w przerwie zmobilizował podopieczne do ataku. I takie były, ale brakowało wykończenia. Śląsk w 72. minucie wyprowadził kontrę i ją wykorzystał. W szeregi Pogoni wkradła się nerwowość i po paru minutach kolejna akcja rywalek zakończyła się drugim golem. Trafienie Emilii Zdunek tuż przed końcem było jedynie na pocieszenie.

Za tydzień Pogoń zagra na boisku GKS Katowice. Szczecinianki nie będą mogły przegrać, bo inaczej mogą stracić pozycję liderek.

Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław 1:2 (0:0)
Bramki. Pogoń: 90. Emilia Zdunek. Śląsk: 72. Katarzyna Białoszewska, 82. Aleksandra Żurek.
Pogoń: Palińska - Litwiniec, Brzozowska, Szymaszek, Dyguś (70. Garbowska) - Giętkowska (90. Rybińska), Brodzik, Zdunek, Okoniewska (83. Łaniewska), Crim (90. Maxwell) - Oleszkiewicz.
Inne wyniki 14. kolejki: UJ Kraków - Pogoń Tczew 1:1, UKS SMS Łódź - Rekord Bielsko-Biała 1:0, Medyk Konin - APLG Gdańsk 0:1, Górnik Łęczna - GKS Katowice 0:4, Stomilanki Olsztyn - Czarni Sosnowiec 0:7.

W tabeli Pogoń ma 35 punktów, GKS 32, SMS i Czarni – po 24.