Pogoń Baltica przegrała w derbach po zaciętej walce

Agata Cebula rzuciła w Koszalinie 6 bramek.
Agata Cebula rzuciła w Koszalinie 6 bramek. Jacek Wójcik/gk24.pl
Politechnika Koszalin pokonała 26:24 Pogoń Balticę Szczecin w meczu 21. kolejki superligi piłkarek ręcznych.

Politechnika w pierwszej połowie miała dwa zrywy. Najpierw wyszła na prowadzenie 10:5, ale szczecinianki zdołały doprowadzić do remisu. Kolejne przyspieszenie gospodyń pozwoliło im zejść na przerwę z prowadzeniem 16:12.

Na drugą połowę Pogoń wyszła skupiona i w kilka minut dopadła Politechnikę (remis 17:17 w 42.minucie). W ostatnim kwadransie toczyła się zażarta walka o każdy kawałek parkietu. Skutecznością w koszalińskim zespole imponowała obrotowa Sylwia Matuszczyk, która łącznie zdobyła 7 bramek.

W dramatycznej końcówce więcej zimnej krwi zachowały zawodniczki Politechniki. Na trzy minuty przed końcem był remis po 24, ale ostatnie słowo należało do gospodyń.

Porażka nieco skomplikowała sytuację Pogoni. Szczecinianki muszą teraz nerwowo czekać na wieści z pozostałych spotkań 21. kolejki, które odbędą się w sobotę.

16 marca Pogoń gra u siebie z Piotrcovią Piotrków Trybunalski.

Politechnika Koszalin - Pogoń Baltica Szczecin 26:24 (16:12)
Politechnika: Szywierska - Matuszczyk 7, Lisewska 6, Kobyłecka 4, Bilenia 2, Muchocka 2, Odrowska 2, Koprowska 2, Dworaczyk 1, Chmiel, Dąbrowska.
Pogoń: Płaczek, Adamska - Cebula 6, Jaszczuk 5, Głowińska 3, Kurjanowicz 3, Agova 2, Stachowska 2, Sabała 2, Jakubowska 1, Piontke, Pasternak, Piatrova.