Sporty halowe: dobry weekend pod koszem, słaby w siódemkach

Ogniwianki Szczecin po wygranej we Wrocławiu.
Ogniwianki Szczecin po wygranej we Wrocławiu. Ogniwo Szczecin Facebook
Dwa zespoły Ogniwa Szczecin odniosły dwa zwycięstwa. Za to nasze pierwszoligowe zespoły piłki ręcznej przegrały w ten weekend.

Piłka ręczna kobiet

Pierwszoligowe szczypiornistki SPR Pogoni Szczecin w sobotę powalczyły z Arką Gdynia. Od początku spotkania to Arka miała przewagę, ale oba zespoły miały kłopoty ze skutecznością, więc wynik był nisko. W 20. minucie było tylko 7:5 dla Arki, która lepiej rozegrała ostatni fragment I połowy. W 37. minucie Pogoń odrobiła większość strat i przegrywała tylko 11:13, ale w kolejnych minutach rywalki znów były skuteczniejsze i na 10 minut przed końcem prowadziły 20:14. Pogoń próbowała walczyć, doszła gdynianki na trzy bramki (20:23), ale na więcej nie starczyło już czasu.

Arka Gdynia - SPR Pogoń Szczecin 24:21 (12:7). Pogoń: Mocarz - Rancic 7, Ślęzak 5, Haławczak 5, Urbańska 2, Komorniak 1, Jurczyk 1, Izdebska, Niełacna, Gierat, Wilanowska.

Po 13 kolejkach na prowadzeniu w I lidze jest drużyna MKS Gniezno, która ma 7 punktów przewagi nad szczecińską Pogonią. W najbliższy weekend szczecinianki podejmą GUKS Lubicz.

Piłka ręczna mężczyzn

Zadyszkę złapała drużyna PGE KPR Gryfino. Niedawno nasz zespół wygrywał z liderami z Kościerzyny czy Kwidzyna, a ostatnie dwa mecze przegrał ze Szczypiorniakiem Olsztyn i w sobotę z Tytanami Wejherowo. Mimo to podopieczni Bartosza Jurkiewicza wciąż zajmują 5. pozycję w tabeli I ligi mężczyzn.

PGE KPR Gryfino - Tytani Wejherowo 26:31 (13:17). KPR: Jeziorny, Kłodziński - Karnacewicz 6, Kostrzewa 5, Grzegorek 3, Dziapa 3, Prokopczyk 3, Gackowski 3, Klemens 2, Jurkiewicz 1, Marek Jezierski, Blejsz.

Koszykówka kobiet

Drużyna Ogniwa Szczecin wygrała niedzielne spotkanie wyjazdowe z MKS Wrocław 73:57 i są na 4. miejscu w grupie zespołów walczących o I ligę. Kłopotów jednak nie brakuje.

- Organizacyjnie na razie nie wiemy: co dalej. Szukamy hali, gdzie będziemy mogły trenować i grać kolejne mecze - zasygnalizował klub w swoich mediach społecznościowych.

Problem w tym, że hala SDS została przeznaczona przez miasto dla uchodźców z Ukrainy. Wszystkie kluby musiały szukać sobie nowych miejsc. Panowie z Ogniwa przenieśli się na Twardowskiego, gdzie grafik jest bardzo napięty.

Koszykówka mężczyzn

Ogniwo Szczecin wygrało kolejne spotkanie w II lidze. W sobotę na wyjeździe ograło Politechnikę Gdańsk 96:86. Tradycyjnie największy wkład w wygraną mieli liderzy: Karol Pytyś - 32 punkty i Karol Nowacki - 29 punktów. Do końca rundy zasadniczej pozostały dwie kolejki, a Ogniwo jest już pewne występu w play-offach.

Energa Basket Liga

PGE Spójnia Stargard rozegra w poniedziałek mecz z Anwilem we Włocławku. Rywal w piątek odniósł ważną wygraną z Treflem w Sopocie, więc do meczu przystąpi spokojny. Za to dla Spójni będzie to jedna z ostatnich szans na powrót do gry o play-offy. Konieczne jest zwycięstwo. Mecz rozpocznie się o godz. 18.

Tauron Liga

Grupa Azoty Chemik Police w poniedziałek o 17.30 rozpocznie mecz z Jokerem w Świeciu. Chemik musi wygrać 3:0 lub 3:1, by zachować szanse na wygraną w rundzie zasadniczej. Najgroźniejszy rywal - Developres Rzeszów - w tej kolejce pokonał Radomkę Radom 3:1. (lis)