Zwycięstwo SPR Pogoni Szczecin w Tczewie, porażka KPR PGE Gryfino w Kwidzynie

KPR PGE Gryfino podczas jednego ze spotkań ligowych.
KPR PGE Gryfino podczas jednego ze spotkań ligowych. KPR Gryfino Facebook
Szczypiorniści z Gryfina zakończyli rozgrywki porażką, ale na koniec sezonu zajęli 7. miejsce. Przed Pogonią jeszcze jedna kolejka.

I liga piłkarzy ręcznych
Zespół KPR PGE Gryfino wyjazdową porażką 30:32 (13:14) z SMS Kwidzyn zakończył sezon 2021/22. Beniaminek rozgrywek z Gryfina ostatecznie zajął 7. lokatę. Jeszcze dwa miesiące temu były szanse nawet na 3. pozycję, ale w ostatnich kolejkach drużyna częściej przegrywała i spadła w tabeli.

W Kwidzynie też mogła zakończyć spotkanie zwycięstwem. Pierwszy kwadrans dla gospodarzy, później to KPR prowadziło, ale co najwyżej dwoma bramkami. W 26. minucie 13:11, ale to SMS zdobył trzy bramki z rzędu przed przerwą.

II połowa identyczna. Gryfinianie częściej byli na prowadzeniu, ale nie mogli odskoczyć na większą przewagę niż dwie bramki. Po raz ostatni KPR prowadził w tym meczu w 51. minucie (25:24). Jeszcze po paru minutach goście doprowadzili do remisu 27:27, ale znów na finiszu nie mieli wystarczająco dużo sił i spokoju. SMS zdobył cztery bramki z rzędu i w 56. minucie prowadził 31:27. Goście przełamali się, odpowiedzieli dwie bramkami, ale do remisu już nie zdołali doprowadzić.

Mistrzem rozgrywek została drużyna Sokoła Kościerzyna, która w 22 meczach odnotowała 21 zwycięstw. Przegrała tylko raz - po serii rzutów karnych - z KPR Gryfino.

SMS Kwidzyn - KPR PGE Gryfino 32:30 (14:13)
KPR: Kłodziński - Grzegorek 9, Statkiewicz 6, Lasko 4, Maciej Jezierski 3, Dyzmański 3, Prokopczyk 3, Klemens 1, Kostrzewa 1, Gackowski, Skrzypkowiak, Karnacewicz.

I liga piłkarek ręcznych

SPR Pogoń Szczecin w przedostatnim występie w sezonie 2021/22 I ligi pokonała na wyjeździe Sambor Tczew 29:27. Dzięki tej wygranej szczecinianki mają szansę zakończyć ligę na drugiej pozycji. Poza zasięgiem wszystkich ekip była drużyna MKS Gniezno, która wygrała I ligę z ogromną przewagą. MKS na 20 spotkań w sezonie wygrał 20.

Pogoń w najbliższą niedzielę ma podjąć zespół SMS Płock, czyli jedną ze słabszych ekip ligi. Jeśli szczecinianki wygrają swoje występy zakończą na 2. pozycji. Na razie zajmuje tę lokatę KS Kościerzyna, która rozegrała już wszystkie mecze i zgromadziła 2 punkty więcej.

Mecz w Tczewie rozstrzygnął się w ostatnich 3 minutach. Sambor prowadził jeszcze 27:26, ale nie odpowiedział na dwie bramki Lidii Haławczak i jedną Marleny Urbańskiej.

Sambor Tczew - SPR Pogoń Szczecin 27:29 (14:14)
Pogoń: Mocarz - Haławczak 7, Wilanowska 7, Urbańska 5, Rancić 5, Ślęzak 2, Komorniak 2, Jurczyk 1, Niełacna. (LIS)

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0