Dużo emocji na inaugurację w Szczecinie. Wygrana SPR Pogoni [ZDJĘCIA]

SPR Pogoń Szczecin - KS Kościerzyna 35:34
SPR Pogoń Szczecin - KS Kościerzyna 35:34 Andrzej Szkocki
Piłka ręczna. W odmiennych nastrojach kończyły swoje pierwsze spotkania w sezonie 2022/23 zespoły SPR Pogoni Szczecin i PGE KPR Gryfino.

Szczecinianki grają w I lidze i na początku sezonu ograły mocny zespół KS Kościerzyna (liderki po pierwszej kolejce rozgrywek). Do 25. minuty był to wyrównany bój, ale w końcówce I połowy Pogoń odskoczyła. Źle rozpoczęła II połowę i w 45. minucie był remis. Emocji było sporo, ale w 53. minucie Pogoń prowadziła 33:29 i znów miała przestój.

Przyjezdne zmniejszyły straty (33:32), ale po bramkach Nikoli Komorniak i Milicy Rancic było 35:22 i rywalkom zabrakło czasu na uratowanie choćby remisu.

SPR Pogoń Szczecin - KS Kościerzyna 35:34 (21:15)
Pogoń: Adamska - Stefaniak 8, Haławczak 5, Rancic 5, Oleśkiewicz 3, Komorniak 3, Izdebska 2, Zimnicka 2, Kuźmińska 2, Gierat 1, Wilanowska 1, Piotrowska 1, Jałowicka 1, Ślęzak 1, Niełacna.

Przebudowany latem zespół PGE KPR Gryfino na inaugurację sezonu I ligi mężczyzn potwierdził, że będzie potrzebował czasu, by okrzepnąć i systematycznie punktować. Beniaminek z Iławy był o klasę lepszy.

PGE KPR Gryfino - Jeziorak Iława 25:35 (11:20)
KPR: Kłodziński, Jeziorny- Witkowski 7, Jurkiewicz 6, Statkiewicz 3, Klemens 2, Telenga 2, Dziapa 1, Lasko 1, Skrzypkowiak 1, Jezierski 1, Jarząbek 1, Baliński, Gackowski, Blejsz, Kostrzewa.