Sandra Spa Pogoń Szczecin miała długi powrót na wesoło. Porażka SPR Pogoni

Ekipa Pogoni po wygranej w Białej Podlasce.
Ekipa Pogoni po wygranej w Białej Podlasce. Sandra Spa Pogoń Facebook
Piłka ręczna. Sandra Spa Pogoń Szczecin ma za sobą jeden z trzech najdłuższych wyjazdów. Dobrze, że z Białej Podlaski wracała w dobrych humorach.

Pierwszoligowiec ze Szczecina na mecz 4. kolejki z miejscowym AZS wyjechał odpowiednio wcześniej. W piątek dotarł na miejsce i przeprowadził rozruch. Do spotkania zawodnicy przystąpili wypoczęci.

I choć zaliczyli falstart (3:0 dla AZS) to dość szybko się przebudzili i przejęli inicjatywę. W II połowie cały czas byli na prowadzeniu, ale dopiero w ok. 55. minuty wypracowali bezpieczną przewagę.

AZS Biała Podlaska - Sandra Spa Pogoń Szczecin 25:29 (11:13). Pogoń: Viunyk 1, Jagodziński - Krok 6, Nowak 5, Wrzesiński 4, Stępień 4, Wiśniewski 3, Biały 2, Polok 2, Lilien 2, Kapela.

Nie udał się wyjazd do Tczewa pierwszoligowym szczypiornistką Pogoni, które przegrały po raz drugi w sezonie. Szczecinianki z Samborem grały sparing latem i nie dały rady. W 2. kolejce I ligi nie było inaczej.

Pogoń w Tczewie ani razu nie prowadziła, a co gorsza - ani razu nie było remisu. Sambor rozpoczął spotkanie od prowadzenia 2:0, ale konsekwentnie je powiększał. W 18. minucie było 10:5. Szczecinianki nie były w stanie nawiązać wyrównanej walki. Jedyny udany fragment meczu to końcówka spotkania - w ostatnich 12 minutach Pogoń zdobyła 9 bramek, a straciła 3. Pozwoliło to jednak tylko zmniejszyć różnicę.

Sambor Tczew - SPR Pogoń Szczecin 28: 21 (17:10). Pogoń: Zimny - Zimnicka 9, Koprowska 4, Białowąs 3, Niełacna 1, Jałowicka 1, Piotrowska 1, Panczenko 1, Nawrocka 1, Jakóbowska, Oleśkiewicz, Klimek, Sikora, Włodarczyk.