Pogoń Baltica najlepsza w lidze. Teraz walka o medale

Pogoń Baltica najlepsza w sezonie zasadniczym!
Pogoń Baltica najlepsza w sezonie zasadniczym! Andrzej Szkocki
Pogoń Baltica pewnie pokonała KPR Jelenia Góra 38:27 i wygrała sezon zasadniczy Superligi. Do gry po 7 miesiącach przerwy spowodowanej kontuzją wróciła Agata Cebula.

Aby zająć pierwsze miejsce po sezonie zasadniczym, Pogoń potrzebowała co najmniej remisu z KPR Jelenia Góra. Zadanie wydawało się proste, bo do Szczecina przyjechał ostatni zespół w tabeli, który do tej pory uzbierał zaledwie cztery punkty.
Pogoń od początku miała przewagę, ale trudno mówić o dominacji w pierwszej połowie. Przed przerwą najwyższa przewaga bramkowa wynosiła raptem trzy trafienia. W odskoczeniu rywalkom przeszkadzały błędy przy wyprowadzaniu kontr i niezła dyspozycja rzutowa przyjezdnych, które były groźne w rzutach z dystansu. Nie brakowało jednak efektownych akcji, a w ich wykańczaniu przodowała Joanna Gadzina.

W 21. minucie burza oklasków powitała na boisku Agatę Cebulę, która powoli wraca po poważnej kontuzji kolana. Z ławki wstała, aby wykonać rzut karny. Spudłowała, ale i tak dostała brawa.

Z siedmiu metrów trafiła za to Monika Głowińska, dla której była to bramka nr 200 w barwach Pogoni.

Po przerwie gospodynie poprawiły grę w obronie i z kontry. Momentalnie zaczęły powiększać przewagę. Doskonale zdawały sobie sprawę, że wygranej nic im nie odbierze i koronkowo rozgrywanymi akcjami dały sporo frajdy kibicom.

Na ostatnie 10 minut na parkiet weszła Agata Cebula, aby po 7 miesiącach przerwy znów dyrygować zespołem. W 55. minucie efektownym rzutem z dystansu przelobowała bramkarkę. Trzy minuty poprawiła się z karnego, tym razem pewnie trafiając. Z nią w składzie i w dobrej formie miejsce na podium wydaje się być bardzo realne.

Lider nie pozostawił wątpliwości, że zasłużył na wygranie sezonu zasadniczego. Teraz będzie sporo czasu na przygotowania do walki o medale. Pogoń w ćwierćfinale play off zagra na początku kwietnia z Łączpolem Gdańsk. Wcześniej szczecinianki wystąpią w ćwierćfinale Pucharu Polski z Energą AZS Koszalin (23 marca u nas, tydzień później na wyjeździe).

Pogoń Baltica Szczecin - KPR Jelenia Góra 38:27 (17:14)
Pogoń: Płaczek, Kozłowska - Królikowska 6, Gadzina 5, Bancilon 5, Sabała 3, Szczecina 3, Stasiak 3, Jaszczuk 3, Kochaniak 2, Koprowska 2, Głowińska 2, Cebula 2, Noga 1, Zawistowska 1, Masna.

Pozostałe wyniki 22. kolejki:
Piotrcovia Piotrków Trybunalski - Vistal Gdynia 27:37, UKS PCM Kościerzyna - MKS Selgros Lublin 25:39, AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - Start Elbląg 28:35, Energa AZS Koszalin - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 26:23, Zagłębie Lubin - KPR Ruch Chorzów 33:21.