MKTG SR - pasek na kartach artykułów

PiS o swoim kandydacie na prezydenta Szczecina: "On już jest prezydentem"

Mariusz Parkitny
Mariusz Parkitny
Konferencja kandydatów PiS w wyborach samorządowych
Konferencja kandydatów PiS w wyborach samorządowych Mariusz Parkitny
W piątek na skwerze Pawłowskiego na Pogodnie Zbigniew Bogucki i kilkoro kandydatów na radnych prawie godzinę przekonywało, o swoich pomysłach na rozwój Szczecina. Druga z siedmiu konferencji poświęcona była sprawom komunikacji rowerowej, zieleni i wypoczynkowi.

Oprócz Zbigniewa Boguckiego, kandydata PiS na prezydenta, obecni byli Agnieszka Kurzawa, Marcin Pawlicki, Dariusz Smoliński, Andrzej Wiszniewski, Marek Duklanowski i Stanisław Kabat.

O swoim kandydacie na prezydenta miasta nie mówią już inaczej jak "prezydent Zbigniew Bogucki", choć do wyborów zostało jeszcze kilka tygodni. A o jego największym rywalu nie mówią inaczej jak "stary prezydent". I jak ognia unikają wymieniania nazwiska Piotra Krzystka.

Kandydaci zaprezentowali siedem pomysłów na rozwój Szczecina w kontekście tras rowerowych, wypoczynku mieszkańców i estetyki miasta:

- tysiąc drzew i magnolii co rok oraz realny nadzór nad stanem zieleni.
- trasa rowerowa czterech jezior - spójna sieć ścieżek.
- budżet rowerowy - rowerowy maj - oficer rowerowy.
- rewitalizacja parków Kasprowicza, Żeromskiego i Noakowskiego,
- błękitno-zielony Szczecin,
- Park Centralny na prawobrzeżu,
- oświetlenie Cmentarza Centralnego.

Zbigniew Bogucki przyznał, że przez cztery kadencje "starego prezydenta" nie wszystko było złe, ale pora na nowe pomysły.

- Stoimy na skwerze Pawłowskiego. Jest fajnie zagospodarowany. Ale zrobiono to dziesięć lat temu - a potrzeba nowych pomysłów - mówił.

Na konferencję przyniósł drzewko magnolii. Obiecał, że jak wygra wybory, zasadzi je na Jasnych Błoniach. I co roku w mieście będzie sadzonych tysiąc drzew i tyle samo magnolii.

- Oraz pełen nadzór nad zielenią, ponieważ drzewa z centrum Szczecina i osiedli znikają, a nasadzenia zastępcze za wycięte drzewa są realizowane na obrzeżach miasta, a nie na obszarach najbardziej zamieszkałych. Magnolie jeden z symboli naszego miasta powinny być widoczne w każdym zakątku Szczecina - mowił Zbigniew Bogucki, którego Marek Duklanowski co chwilę komplementował tytułem prezydenta lub nowego prezydenta.

- Chcemy rewitalizacji parków Kasprowicza, Żeromskiego i Noakowskiego, ponieważ to miejsca, które powinny być dla szczecinianek i szczecinian oazą odpoczynku i rekreacji pośród piękna przyrody i kojącej zieleni, z nowoczesną infrastrukturą. To także płuca miasta - przekonywali kandydaci.

Sporo miejsca poświecili trasom rowerowym. Stąd pomysł trasy rowerowej czterech jezior Głębokie, Dąbie, Szmaragdowe, Miedwie). - To spójna sieć ścieżek rowerowych - zapewniał Stanisław Kabata.

- Do tego budżet rowerowy, rowerowy maj, oficer rowerowy, ponieważ tylko z odpowiednim budżetem można realnie i długofalowo prowadzić inwestycje na rzecz rowerzystów, których powinien doglądać oficer rowerowy, a więc osoba, która zna się na rozwijaniu rozwiązań dla miłośników rowerów z poszanowaniem praw innych uczestników ruchu tj. pieszych i kierowców - przekonywał Marek Duklanowski.

Hasło błękitno-zielony Szczecin ma polegać m.in. na koniecznym gromadzeniu wody.

- Której zasoby są coraz mniejsze, co jednocześnie zapobiegnie powodziom nagłym, które już zdarzały się w Szczecinie. Dlatego zamiast betonozy potrzebne są stawy retencyjne, niecki, zbiorniki, rowy bioretencyjne, rowy infiltracyjne, ogrody deszczowe, zielone przystanki, dachy, fasady i ściany, nawierzchnie przepuszczalne, podłoża strukturalne, tereny zielone i mokradłowe - wyliczał Duklanowski.

- Chcemy też oświetlić Cmentarz Centralny, ponieważ ta nekropolia to także wielkie założenie parkowe i bogactwo dendrologiczne z zupełnie wyjątkowymi drzewami i krzewami. To miejsce zadumy i miejsc pamięci, ale również spacerów i rekreacji powinno być odpowiednio oświetlone i przez to bezpieczniejsze dla wszystkich odwiedzających - mówił Bogucki.

- Zbudujemy Park Centralny na prawobrzeżu, ponieważ stary prezydent Szczecina obiecał ten park w kampanii w 2018 r., jednak jak wielu innych obietnic nie zrealizował. To miejsce należy się mieszkańcom prawobrzeża i uczyni Szczecin piękniejszym i bardziej zielonym - mówił obecny poseł.

Zapewnił, że nazywanie Piotra Krzystka starym prezydentem nie ma w sobie nic obraźliwego, to po prostu stwierdzenie faktu, że Piotr Krzystek rządzi Szczecinem już cztery kadencje, czyli ponad 16 lat.

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński