Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Parking dla kobiet w ciąży przed urzędem miasta w Szczecie? Jest pomysł

Marek Jaszczyński
Miejsce dla pań przy nadziei przed Urzędem Miasta można wyznaczyć np. kosztem radnych
Miejsce dla pań przy nadziei przed Urzędem Miasta można wyznaczyć np. kosztem radnych Sebastian Wołosz
Jest pomysł na wyznaczenie dla miejsc parkingowych dla ciężarnych kobiet przed Urzędem Miasta w Szczecinie.

Przy magistracie jest już miejsce dla rodziców z małymi dziećmi, ale nie ma miejsca dedykowanego dla pań przy nadziei. Podobne oznakowanie pojawiło się już w Rzeszowie, Elblągu czy pod Urzędem Miejskim w Dębicy. Przygotowany został także projekt nowelizacji ustawy - prawo o ruchu drogowym, łącznie ze wzorem odpowiedniego znaku. Zmiany takie bez przeszkód można wprowadzać na drogach wewnętrznych.

- W imieniu wszystkich kobiet w ciąży zwracam się z zapytaniem czy istnieje możliwość dodania tabliczki umożliwiającej parkowanie kobietom w ciąży bezpośrednio pod Urzędem Miasta Szczecin? - pyta Michał Wilkocki, radny z klubu Bezpartyjni. - Podobne znaki funkcjonują na parkingach dużych centrów handlowych, są zlokalizowane przy wejściu umożliwiając łatwiejszy dostęp. W związku z tym, że nie ma odpowiedniego zapisu w Kodeksie Drogowym tego typu tabliczka może zostać zastosowana na terenach prywatnych, czy wewnętrznych.

Dodajmy, że miejsc dedykowanych przed urzędem nie brakuje. Mają tu swoje koperty nie tylko prezydent, ale również radni uczestniczący w pracach komisji, którzy mają siedem takich miejsc.

- Takie miejsce może być wyznaczone także na naszym parkingu dla radnych - dodaje Wilkocki.
Ale czy nie powodowałoby to nadużyć ze strony kobiet, które utrzymywałyby, że są przy nadziei? - W praktyce parkowałaby tam kobieta w widocznej ciąży - wyjaśnia Michał Wilkocki. - To nie jest tabliczka obowiązująca. Działa raczej na zasadzie świadomości, czy uprzejmości.

A co o pomyśle sądzą panie?

- Kiedy byłam w ciąży, nie czułam się najlepiej i bardzo się męczyłam - mówi pani Magda, nasza czytelniczka. - Ważne jest, żeby szybko dotrzeć na miejsce załatwić sprawę i wrócić. A mogą zdarzyć się bóle brzucha, skurcze, łatwo wtedy o zmęczenie, nie mówiąc już o problemach z chodzeniem.

Kolejna nasza rozmówczyni też chwali pomysł. - To dobra myśl, tylko żeby nie doszło do cwaniactwa i na wskazanym miejscu nie zatrzymywały się przypadkowe panie z poduszką na brzuchu - mówi pani Irena.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński