Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowoczesna troska o środowisko. Debata "Zielona Energia" GS24.pl, Głosu Szczecińskiego i naszych partnerów

Szymon Wasilewski
Szymon Wasilewski
Fot. InspiredImages z Pixabay
Troska o środowisko jest jednym z największym wyzwań współczesnego świata. Nowoczesne przedsiębiorstwa próbują robić to na różne sposoby. Na naszych oczach powstają elektrownie wiatrowe, na budynkach montowane są panele fotowoltaiczne, na ulice wyjeżdżają auta hybrydowe i elektryczne.

Elektrownie wiatrowe. I te ogromne, i te małe

Jednym z przejawów ekologicznego podejścia do środowiska i otoczenia są m.in. elektrownie wiatrowe, nie tylko te ogromne, ale i te stawiane przy naszych domach.

- Głównymi argumentami za posiadaniem takiego rozwiązania jest oczywiście dostęp do darmowego prądu oraz pozytywny wpływ na środowisko. Instalacja podczas pracy nie emituje bowiem dwutlenku węgla oraz innych zanieczyszczeń wpływających na jakość wdychanego przez ludzi powietrza. Dla prywatnych inwestorów jest to także możliwość na uniezależnienie się energetyczne w miejscach, w których występują częste braki w dostawie prądu. Co więcej, w razie nadmiaru wyprodukowanej energii, użytkownik instalacji może sprzedać swoją nadwyżkę lub magazynować ją w celu wykorzystania podczas mniej wietrznych dni w ciągu roku - mówią eksperci.

DEBATA "ZIELONA ENERGIA"

NOWY TERMIN!

Zapraszamy na ekodebatę GS24.pl i Głosu Szczecińskiego oraz naszych partnerów. Transmisja na GS24.pl i na FB w piątek, 26 marca o godz. 12!

WIDEO: Na debatę zaprasza Przemysław Szydłowski, Global Wind Service

Uczestnikami będą przedstawiciele firm zajmujących się fotowoltaiką, pozyskiwaniem energii wiatrowej, produkcją aut elektrycznych:

  • Volvo Auto Burno
  • ICS Solar
  • Global Wind Service

Ekologia. Jeden z najważniejszych tematów współczesności

Nowa polityka unijna kładzie duży nacisk na kwestie ekologiczne. Ambitny program transformacji obejmuje m.in.: mieszkalnictwo, energetykę i transport.

Część ekspertów uważa, że program będzie bardzo trudny do zrealizowania, a jego koszty mogą okazać się bardzo wysokie. Jak sprostać temu wyzwaniu? Czy szerzenie idei społecznej odpowiedzialności biznesu i konsumpcji zrównoważonej opartej na proekologicznych stylach życia może stanowić punkt wyjścia w procesie kreowania pozytywnych zmian?

Czy możliwe są nasze indywidualne zmiany obecnych wzorców produkcji i konsumpcji? Wiele firm deklaruje szerzenie idei społecznej odpowiedzialności biznesu i konsumpcji zrównoważonej opartej na proekologicznych stylach życia. Czy taka postawa biznesu może stanowić punkt wyjścia w procesie kreowania pozytywnych zmian w relacji człowiek - środowisko?

Rozwiązanie problemu zmian klimatycznych wymaga od nas wszystkich wspólnych działań. Niewiele jednak zrobimy bez znalezienia porozumienia i debaty na ten temat. Dlatego warto brać udział w wydarzeniach proekologicznych, aktywnie uświadamiać swoje najbliższe otoczenie, słuchać audycji telewizyjnych, radiowych i internetowych poświęconych ochronie środowiska.

ZOBACZ TEŻ:

Bądź na bieżąco i obserwuj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński