Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

.Nowoczesna: PiS popełnił wszystkie siedem grzechów głównych

Mariusz Parkitny
Mariusz Parkitny
Pycha, chciwość, nieczystość, zawiść (zazdrość), obżarstwo, gniew, gnuśność (lenistwo) – wszystkie siedem grzechów głównych popełnił w ciągu roku PiS – mówił dziś w Szczecinie poseł Piotr Misiło podsumowując pierwszy rok po wyborach parlamentarnych.

Siedmioro działaczy .Nowoczesnej trzymało tabliczki z nazwami grzechów głównych.

- Pycha. Jej przejawy są w wielu działaniach PiS. Władza po prostu wie lepiej. Najistotniejsze przejawy pychy: eliminacja instytucji kontrolujących władzę, sparaliżowanie Trybunału Konstytucyjnego, szkodliwa reforma edukacji narodowej – mówiła mec. Joanna Milkiewicz.

Misiło mówił o chciwości:
- W niepodległej Polsce nie było takiej chciw9ości jak za PiS. Najlepszym przykładem jest Bartłomiej Misiewicz i chyba od niego to wszystko się zaczęło. Kilkaset osób bez przygotowania rządzi ważnymi firmami. Polska stacza się w odmęt gospodarczego niebytu. Najlepiej to widać po wskaźnikach firm notowanych na giełdzie. Po objęciu władzy przez PiS wskaźniki poleciały w dół – mówił poseł.

Poseł Radosław Lubczyk z Koszalina mówił o nieczystości. Jak dodał chodzi o nieczystości intencji ministra Macierewicza.
- Nasza obronność pod jego rządami maleje. Rezerwy kadrowe szeregowych i starszych szeregowych topnieją. Kolejna sprawa to przetarg na caracale. Nie oceniam, czy to były dobre helikoptery. Ale to co się działo przy unieważnianiu tego przetargu, to działanie na szkodę Polski – mówił.

Przemysław Słowik podsumował ekipę PiS za grzech zawiści.
- Jednym z takich przykładów zawiści jest brak dla Polaka, Donalda Tuska na kolejną kadencję prezydenta Rady Europejskiej. To tym bardziej niezrozumiałe, że nie podają żądnych logicznych argumentów – mówił.

Działacze .Nowoczesnej wierzą, że w kolejnych wyborach PiS odda władzę.
- Nie wiemy, czy opozycja pójdzie do wyborów pod jedną listą, ale PiS nie wygra kolejnych wyborów - podsumował poseł Misiło.

Polecamy na gs24.pl:

Kompleks Posejdon w Szczecinie - wizualizacje

Budowa Posejdona za ponad 200 mln zł. Kompleks powstanie w 2019 roku

Gs24.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński