MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowi Prorektorzy Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
rektor elekt profesor Arkadiusz Terman
rektor elekt profesor Arkadiusz Terman
Prof. Arkadiusz Terman, rektor elekt, wybrał osoby, które przez najbliższe lata będą prorektorami Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.

Dr hab. inż. Krzysztof Pietrusewicz, prof. ZUT będzie prorektorem ds. organizacji i rozwoju uczelni.

Od 2005 roku pracownik Wydziału Elektrycznego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, na co dzień zajmuje się naukowo i dydaktycznie zagadnieniami modelowania i metamodelowania oraz symulacji komputerowej systemów cyberfizycznych, jak również projektowania systemów bezpiecznych funkcjonalnie w przemyśle maszynowym i motoryzacyjnym. Od roku 2019 pełni funkcję prorektora do spraw organizacji i rozwoju Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. W latach 2006 – 2024 autor i współautor ponad 50 aplikacji o projekty badawcze badawczo-rozwojowe wdrożeniowe z obszaru wysokich technologii.

Prof. dr hab. inż. Karol Fijałkowski będzie prorektorem ds. nauki.

Profesor Fijałkowski jest absolwentem Akademii Rolniczej w Szczecinie (magisterium, 2004 r.) oraz Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie (doktorat, 2010 r.). Habilitację w dziedzinie nauk biologicznych i dyscyplinie naukowej biotechnologia uzyskał w 2016 r. na Wydziale Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie. W dniu 4 sierpnia 2023 r. postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej został nadany mu tytuł profesora nauk ścisłych i przyrodniczych w dwóch dyscyplinach naukowych, biologia oraz biotechnologia.

Prof. dr hab. inż. Arkadiusz Telesiński będzie prorektorem ds. studenckich.

Absolwent Akademii Rolniczej w Szczecinie kierunku ochrona środowiska oraz Uniwersytetu Szczecińskiego kierunku matematyka. W roku 2006 uzyskał stopień doktora, w 2013 stopień doktora habilitowanego, a w 2019 tytuł profesora nauk rolniczych. W latach 2012-2020 pełnił funkcję prodziekana, a w kadencji 2020-2024 jest dziekanem Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa. W latach 2020-2023 pełnił również funkcję kierownika Katedry Bioinżynierii. Od roku 2016 jest członkiem Senatu ZUT. Jest również członkiem Rady Naukowej Instytutu Ochrony Roślin – Państwowego Instytutu Badawczego w Poznaniu.

Dr inż. Piotr Piela będzie prorektorem ds. kształcenia.

Od 2020 r. dr inż. Piela jest prorektorem ds. kształcenia oraz przewodniczącym Rady ds. kształcenia w ZUT. W latach 2012-2020 był prodziekanem ds. studenckich na Wydziale Informatyki. Senator ZUT w kadencji 2012-2016 oraz 2016-2020 – z wyboru. Przewodniczący Senackiej Komisji do spraw Dydaktyki w latach 2016-2020. Pełnomocnik Rektora do spraw jakości kształcenia w latach 2016-2020. Przewodniczący Uczelnianej Komisji do spraw Jakości Kształcenia na kadencję 2016-2020. Odpowiedzialny za reorganizację Wewnętrznego Systemu Zapewniania Jakości Kształcenia oraz procesu ankietyzacji prowadzonej w ZUT (wprowadzenie elektronicznych ankiet). Członek Rady do spraw kształcenia w ZUT (2019 – 2020).

Rektorzy obejmą nowe funkcje 1 września 2024 r.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński