MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tytuł doktora honoris causa Politechniki Morskiej dla prof. Stanisława Gucmy

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Prof. Stanisław Gucma
Prof. Stanisław Gucma mat. prasowe
Senat Politechniki Morskiej w Szczecinie nadał tytuł honoris causa Politechniki Morskiej w Szczecinie. prof. dr. hab. inż. kpt. ż.w. Stanisławowi Gucmie.

Tytuł wręczony został podczas uroczystego posiedzenia Senatu PM 13 czerwca 2024 r. Profesor, wybitna osobowość, człowiek cieszący się autorytetem i uznaniem zarówno w Polsce, jak i za granicą, otrzymał drugi w historii uczelni tytuł doktora honoris causa.

- To dla mnie, rektora Politechniki Morskiej w Szczecinie, następcy czcigodnego Jubilata, zaszczyt być częścią tak ważnego wydarzenia. Niech będzie ono wyrazem uznania dla Pana niekwestionowanego autorytetu i dokonań oraz zwieńczeniem wieloletniej pracy na rzecz naszej Alma Mater - powiedział rektor Politechniki Morskiej w Szczecinie Wojciech Ślączka.

Profesor Gucma zaliczany jest do grona najwybitniejszych postaci życia naukowego z bogatymi osiągnięciami badawczymi, dydaktycznymi oraz organizacyjnymi. Stosowane przez niego rozwiązania koncepcyjne wdrażane są w gospodarce morskiej i przemyśle. Sam laureat skromnie odniósł się do swoich dokonań.

- To nie ja osiągnąłem te wszystkie sukcesy, a zespół, który miałem przywilej stworzyć i nim zarządzać - podkreślał.

W zakresie dydaktyki jest autorem podręczników, skryptów, programów studiów, promotorem setek absolwentów, ale też przewodów doktorskich i habilitacji. Organizacyjnie odegrał nieocenioną rolę w funkcjonowaniu uczelni, pełniąc funkcję dyrektora instytutu, dziekana oraz przez 4 kadencje funkcję rektora, najpierw Wyższej Szkoły Morskiej, następnie Akademii Morskiej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński