MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowe rondo na Warszewie w Szczecinie jest regularnie zalewane przez zamulony rów. Co na to miasto?

Mariusz Parkitny
Mariusz Parkitny
Jak długo będzie zalewane nowe rondo na Warszewie?
Jak długo będzie zalewane nowe rondo na Warszewie? Andrzej Szkocki
Od kilku miesięcy mieszkańcy Warszewa mogą korzystać z wyremontowanego ronda przy ulicach Wapiennej i Północnej. Jednak podczas deszczów teren jest regularnie zalewany wodą z pobliskiego rowu.

Przebudowa ulic Północnej i Wapiennej zakończyła się na początku lipca. Obejmowała budowę nowej jezdni, chodników, modernizację infrastruktury podziemnej i naziemnej (sieci kanalizacji deszczowej oraz sanitarnej, sieci wodociągowej), budowę oświetlenia ulicznego. Był to pierwszy etap projektu kompleksowej przebudowy ulic Andersena, Północnej i Wapiennej. Mieszkańcy zwracają uwagę, że nową inwestycją zalewają wody z sąsiedniego rowu drogowego. Sprawą zainteresował się radny Łukasz Kadłubowski.

- Niestety od otwarcia nowego ronda przy ul. Północnej i Wapiennej przy większych deszczach występuje problem stojącej wody przy skrzyżowaniu ulic Andersena, Chłodnej oraz Północnej. Przed remontem nie dochodziło do tego typu sytuacji - tłumaczy.

Jak wyjaśniają miejscy urzędnicy, rów drogowy wzdłuż ulicy Andersena nie był zaplanowany do modernizacji podczas realizacji pierwszego etapu, a przelewanie się wody miało miejsce także przed rozpoczęciem przebudowy.

- Wybudowany odcinek ulicy i kanalizacja od skrzyżowania ulicy Północnej i Chłodniej w kierunku nowego ronda nie mają wpływu na wadliwe funkcjonowanie rowu. W celu poprawy sytuacji do czasu budowy kanalizacji deszczowej i likwidacji rowu, w trakcie robót budowlanych połączono wylot "kanału" z nowo wybudowaną kanalizacją deszczową. Niestety zły stan techniczny rowu oraz jego zbyt mała pojemność powodują stałe zamulanie odpływu i przelewanie się wody na rondo - wyjaśnia Michał Przepiera, zastępca prezydenta Szczecina.

Sytuacja poprawi się najwcześniej w przyszłym roku, gdy rozpocznie się drugi etap inwestycji, czyli przebudowa ulicy Andersena. Dokumentacja projektowa jest obecnie weryfikowane przez miejskiego ogrodnika.

- Po zakończeniu sprawdzania i formułowaniu wniosków w zakresie ochrony przyrody możliwe będzie rozpoczęcie procedury przetargowej na roboty budowlane. Przewidywane przekazanie placu budowy i rozpoczęcie robót przewidywane jest na pierwszą połowę 2022 roku - dodaje Michał Przepiera.

ZOBACZ TEŻ:

Remonty w Szczecinie. Na tapecie przebudowa ulicy Kolumba i ...

Bądź na bieżąco i obserwuj:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński