Ekskluzywna restauracja z miejscem na koncerty i wystawy – poznaliśmy zwycięzcę konkursu na dzierżawę gruntów pod pawilon handlowo-gastronomiczny na Bulwarze Gdyńskim.

Czytaj: Nowy pawilon na bulwarach w Szczecinie. Tak dużego jeszcze tu nie było!

Jeszcze w tym sezonie na Bulwarze Gdyńskim pojawi się nowa restauracja, w której będzie można zjeść dobrą rybę, napić się aromatycznej kawy w towarzystwie domowych wypieków czy przyjść na wystawę lub koncert. Komisja konkursowa wybrała przyszłego dzierżawcę gruntów pod pawilon handlowo-gastronomiczny.

Do konkursu zgłosiło się pięcioro przedsiębiorców:
· Incert Beata Wagner, Szczecin
· Norbert Dąbek Centrum Gastronomiczno-Rozrywkowe CLIF, Dziwnów
· Szczecińskie Centrum Tenisowe JAKO Sp. z o.o., Szczecin
· „Bracia Balowscy” T.R. Balowcy S.C, Mierzyn
· DPS Sp. z o.o. Sp. K., Szczecin

Najkorzystniejszą ofertę zdaniem komisji konkursowej zaproponował Norbert Dąbek Centrum Gastronomiczno-Rozrywkowe CLIF. Nowy pawilon będzie nawiązywał wyglądem do istniejących już na bulwarze obiektów. Będą to dwie przeszklone bryły połączone ze sobą zadaszonym ogródkiem (patiem), w których będą funkcjonować restauracja oraz kawiarnia.

W swojej argumentacji przedsiębiorca zapewnia, że nowy pawilon będzie miejscem podnoszącym prestiż miasta, a prowadzona w nim działalność będzie nawiązywać do położenia obiektu. Restauracja ma opierać się na kuchni morskiej, a kawiarnia na domowych wypiekach. Obiekt zostanie przystosowany również do organizowania w nim wydarzeń kulturalnych m.in. koncertów, wystaw czy spotkań z ciekawymi ludźmi. Przedsiębiorcy planują także organizowanie wieczorów kulinarnych.

ZOBACZ TEŻ: Bulwarove - zakończenie sezonu! Serce Szczecina biło nad Odrą [ZDJĘCIA]

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Alkohol na bulwarach w Szczecinie już legalny. W którym miejscu i jaki? Sprawdź!

ZOBACZ TAKŻE: Pomnik legendarnego kota żeglarza Umbriagi stanął w Alei Żeglarzy w Szczecinie [ZDJĘCIA, WIDEO]

WIDEO: Nowe bulwary w Szczecinie uroczyście otwarte