Nie będzie walki o medal. Pogoń przegrała drugi mecz z Politechniką

Agata Cebula
Agata Cebula archiwum
Szczypiornistki Pogoni Baltica Szczecin uległy 20:27 we własnej hali Politechnice Koszalin w drugim meczu ćwierćfinałowym fazy play off. W pierwszym wygrały koszalinianki 25:19 i to one awansowały do półfinału.

Jak na derby przystało trybuny wypełniły się kibicami. Przez całe spotkanie fani obu drużyn głośno dopingowali oba zespoły. Wielkiego widowiska jednak nie uświadczyli.

Mecz dobrze zaczął się dla Pogoni. Po trzech trafieniach Agaty Cebuli oraz jednym Hanny Jaszczuk szczecinianki prowadziły 4:1, a ataki gości zatrzymywały się na dobrze dysponowanej w bramce Adzie Płaczek.

Potem jednak do głosu doszła Politechnika, która zaczęła wykorzystywać niefrasobliwość w ataku Pogoni. Przyjezdne na prowadzenie wyszły jednak dopiero w 24. minucie, po trafieniu Moniki Odrowskiej, ale nie oddały go już do przerwy.

Niestety, druga połowa także należała do Politechniki, która pewnie dowiozła wygraną do końca spotkania

W 43. minucie Monika Stachowska została ukarana podwójną karą i przez 4 minuty oglądała mecz z ławki.

Dobra gra w obronie, świetna w bramce Sołomija Szywierska, szybkie kontry, przemyślany atak pozycyjny - te atuty przeważyły o wygranej Akademiczek.

Szczypiornistkom Pogoni pozostaje walka o miejsca 5-8.

Pogoń Baltica Szczecin - Politechnika Koszalin 20:27 (10:12)

Pogoń: Płaczek, Adamska - Cebula 7, Jaszczuk 4, Stachowska 2, Piontke 3, Głowińska 2, Pasternak 1, Jakubowska 1, Agova, Kurjanowicz, Sabała.