MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Spór o działki w centrum Szczecina. Kolejni radni wspierają mieszkańców

Mariusz Parkitny
Mariusz Parkitny
Chodzi o atrakcyjny teren między aleją Wojska Polskiego 87-93 i ul. Monte Cassino 22-23
Chodzi o atrakcyjny teren między aleją Wojska Polskiego 87-93 i ul. Monte Cassino 22-23 Mariusz Parkitny
Kolejni radni stają za mieszkańcami w sprawie działek rekreacyjnych w centrum Szczecina. Dzierżawcy obawiają się, że miasto sprzeda teren deweloperowi.

Chodzi o atrakcyjny teren między aleją Wojska Polskiego 87-93 i ul. Monte Cassino 22-23. Od wielu lat służy kilkudziesięciu mieszkańcom jako działki rekreacyjne. Niedawno miejscy urzędnicy wszczęli procedurę scalenia tych działek. Mieszkańcy podejrzewają, że docelowo mają trafić na sprzedaż. Plan zagospodarowania przestrzennego uchwalony niedawno dopuszcza w tym miejscu budowę kilkupiętrowego budynku mieszkalnego.

- Prosimy o wycofanie się z tych planów. Proponujemy niescalanie działek oraz przedłużenie dzierżawy dotychczasowym wynajmującym lub rozważenie sprzedaży z bonifikatą w trybie bezprzetargowym dotychczasowym użytkownikom - mówił podczas kwietniowego protestu Radosław Adamski, radny osiedla Śródmieście.

Mieszkańców poparła radna Koalicji Obywatelskiej, Zuzanna Jeleniewska.

- Chciałabym wyrazić swój stanowczy sprzeciw wobec niszczenia tego cennego terenu zielonego oraz pozbawiania mieszkańców działek, które z wielkim zaangażowaniem pielęgnują. Proszę o przedstawienie argumentów przemawiających za taką decyzją oraz o rozważenie alternatywnych rozwiązań, które nie wiązałyby się z destrukcją zieleni i odbieraniem działek mieszkańcom - apeluje do prezydenta.

W piątek z podobnym apelem wystąpili radni PiS: Julia Szałabawka, Krzysztof Romianowski oraz Dariusz Smoliński.

- To sprawa ponad podziałami politycznymi. Ogródki działkowe w tym miejscu istnieją od wielu lat, w większości należą do okolicznych mieszkańców i stały się ważnym elementem życia osiedlowego. Po wybudowaniu planowanych w tym miejscu budynków wielorodzinnych utracą ciszę i zieleń kosztem murów i betonu. Utrata tak cennego terenu zielonego oraz pozbawienie mieszkańców działek, które były przedmiotem ich opieki oraz miejscem lokalnych spotkań i relaksu jest dla nas, jako reprezentantów szczecinianin nieakceptowalne. Dlatego też prosimy o podanie powodów tej drastycznej decyzji oraz zaniechanie realizacji tych mocno kontrowersyjnych działań - apelują.

Miasto na razie nie komentuje zarzutów. Trwa przygotowanie odpowiedzi dla radnych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Od jutra strefa buforowa na granicy z Białorusią

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński