Najlepsze technikum w Zachodniopomorskiem w elitarnym gronie w Polsce!

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Uczniowie Technikum Organizacji i Zarządzania
Uczniowie Technikum Organizacji i Zarządzania Andrzej Szkocki
Udostępnij:
IX miejsce w Polsce i I miejsce w województwie zachodniopomorskim w rankingu Perspektyw - to ostatnie osiągnięcie Technikum Organizacji i Zarządzania w Szczecinie, które trzeci rok z rzędu jest w pierwszej dziesiątce najlepszych techników w Polsce.

IX miejsce w Polsce na 2000 techników to ogromne osiągnięcie Technikum Organizacji i Zarządzania w Zespole Szkół nr 8 w Szczecinie. Pozwala to zaliczyć TOiZ zaliczyć do elitarnego grona najlepszych szkół w Polsce.

- Ostatnio często jestem pytana o receptę na sukces i być może rozczaruję, kiedy powiem, że jest to efekt systematycznej, sumiennej pracy ucznia i nauczyciela w całym cyklu nauczania - mówi Ewa Kupidłowska, dyrektor szkoły. - Począwszy od pierwszych dni, kiedy nasi uczniowie wkraczają w mury szkoły, podejmujemy szereg działań na rzecz integracji zespołów klasowych, bo mamy świadomość, że kiedy uczeń lubi swoją szkołę, uczy się w niej więcej, chętniej i szybciej. Poprzez rozpoznawanie potrzeb i możliwości młodzieży, które pozwala nam indywidualizować podejście do każdego dziecka, dobierać możliwie najskuteczniejsze metody i techniki pracy.

Technikum Organizacji i Zarządzania kształci młodzież w pięciu zawodach: technik ekonomista, technik logistyk, technik reklamy, technik organizacji turystyki i technik hotelarstwa. To zawody, które przygotowują do zadań związanych z szeroko pojętą organizacją i zarządzaniem. Uczniowie szkoły przygotowywania są do planowania i organizowania procesów w różnych branżach gospodarki.

Uczniowie zgodnie potwierdzają, że jednym z elementów sukcesu jest dobra atmosfera w szkole.

Uczniowie Technikum Organizacji i Zarządzania
Uczniowie Technikum Organizacji i Zarządzania Andrzej Szkocki

- Dla mnie wybór tej szkoły równa się pogodzeniu zainteresowań i pasji z przyszłością, w której będę mógł na siebie zarobić używając tych zainteresowań - mówi Jakub Chowański, uczeń TOiZ. Szkołę znalazłem przeglądając rankingi i była ona na jednej z wyższych pozycji. Przyciągnął mnie tu kierunek reklama, ponieważ był połączeniem moich zainteresowań - zawsze lubiłem rysować, projektować rzeczy - z kwestiami bardzo praktycznymi, takimi jak prowadzenie biznesu, praca w usługach i zdolność założenia własnej firmy. To jest to, co najbardziej polubiłem w tej szkole, a moja edukacja jeszcze nie jest skończona. Wydaje mi się, że na sukcesy tej szkoły wpływa atmosfera. Szczerze przyznaję, że do szkoły przychodzę z przyjemnością i nie czuję presji związanej z nauką. Jest to część mojego życia, która nie jest ciężarem.

Szkoła przygotowuje zarówno do zawodu, jak i do studiów. Może się pochwalić olimpijczykami, którzy dostają się na studia bez egzaminów.

- Ludzie często nie wierzą, że uczniowie technikum mogą startować w olimpiadach i konkursach, że jest to typowe dla liceów ogólnokształcących, a prawda jest taka, że tutaj uczniowie też się mogą wykazać, szczególnie w przedmiotach ekonomicznych i olimpiadach z przedmiotów zawodowych - mówi Patryk Araszkiewicz, nauczyciel przedmiotów ekonomicznych.

Technikum Organizacji i Zarządzania może się pochwalić ponad 30. olimpijczykami w ostatnich latach.

ZOBACZ TEŻ:

Bądź na bieżąco i obserwuj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie