MKTG SR - pasek na kartach artykułów

"Najlepszą reklamą jest cisza wokół nas". 70-lecie MPGK w Stargardzie. Srebrny Gryf Zachodniopomorski dla prezesa [ZDJĘCIA]

Emilia Chanczewska
Emilia Chanczewska
W piątek 5 kwietnia 2019 roku, na dużej scenie Stargardzkiego Centrum Kultury, był uroczysty jubileusz. 70-lecie działalności świętowało, w gronie swoich współpracowników i wielu innych znamienitych gości, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Stargardzie.

- Najlepszą reklamą jest cisza wokół MPGK - mówił Piotr Tomczak, prezes zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Stargardzie. - Komunalne przedsiębiorstwo, zarządzające siecią wodociągową i kanalizacyjną, odpowiedzialne za odbiór odpadów i utrzymanie czystości oraz porządku, jedynie wtedy funkcjonuje sprawnie, kiedy na co dzień nie słychać praktycznie nic o jego działalności. Na tym właśnie polega bezpieczeństwo komunalne.

Prezes Piotr Tomczak otrzymał Odznakę Honorową Srebrnego Gryfa Zachodniopomorskiego. Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego nadaje ją osobom, które całokształtem działalności zawodowej, społecznej i publicznej lub realizacją zadań na rzecz województwa zachodniopomorskiego wybitnie przyczyniły się do gospodarczego, kulturalnego i społecznego rozwoju Pomorza Zachodniego.

W imieniu marszałka przekazał ją Marcin Przepióra, radny sejmiku ze Stargardu. Piotr Tomczak ma 46 lat, a ze stargardzkim MPGK związany jest już od lat 26.

Była to także okazja do wyróżnienia długoletnich pracowników MPGK oraz emerytów.

- Gratuluje MPGK, że jest firmą kojarzącą się z najwyższą jakością usług, firmą silną, potrafiącą podjąć każde wyzwanie - mówił Rafał Zając, prezydent Stargardu. - To jest moment, żeby wam serdecznie podziękować, że od 70 lat służycie miastu. To praca, która wymaga wstawania w nocy, całodobowego dyżuru, aktywnej reakcji wobec zagrożeń.

FILM O DZIAŁALNOŚCI MPGK STARGARD:

Jubileuszową galę stargardzkiego MPGK poprowadziła Celina Gładysz, która także występowała z innymi artystami Sceny Art Cafe, mężem Krzysztofem Gładyszem, Krzysztofem Kopackim i Piotrem Dolatą.

KRZYSZTOF GŁADYSZ I "DZIEWCZYNY, BĄDŹCIE DLA NAS DOBRE NA WIOSNĘ"

ŚPIEWA PIOTR DOLATA

Pieśniarze zachwycili swoimi wokalnymi oraz aktorskimi talentami. Repertuar dostosowali do okazji, śpiewając piosenki i przedstawiając skecze związane z wodą, kanalizacją, odpadami. Była to rzadka okazja, by zobaczyć np. Krzysztofa Kopackiego - na co dzień dyrektora Książnicy Stargardzkiej - tańczącego na rurze, czy wyskakującego z pojemnika na śmieci. Celina Gładysz zaskoczyła zupełnie nową, szaloną fryzurą, która okazała się peruką. Znany głównie ze śpiewu klasycznego Piotr Dolata udowodnił, że potrafi nieźle... rapować! Krzysztof Gładysz zaśpiewał jak zawsze pięknie.

KRZYSZTOF KOPACKI I "JUŻ KĄPIESZ SIĘ NIE DLA MNIE" (FRAGM.)

Toast z okazji jubileuszu prezes MPGK Stargard wzniósł czystą stargardzką wodą. Nie zabrakło wielkiego i smacznego tortu. Obchodom jubileuszu towarzyszyła wystawa planszowa w holu SCK.

PIOSENKA FINAŁOWA I SCENA ART CAFE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński