MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Mieszkańcy szczecińskich Gumieniec na chodnik poczekają jeszcze kilka lat. Na nic prośby i apele

Łukasz Czerwiński
Łukasz Czerwiński
Mieszkańcy walczą o budowę chodników na szczecińskich Gumieńcach
Mieszkańcy walczą o budowę chodników na szczecińskich Gumieńcach Andrzej Szkocki
Tabliczka z ironicznym pytaniem "Czy to jest chodnik dla pieszych w XXI wieku?" wciąż stoi przy ulicy Lednickiej i wszystko wskazuje na to, że będzie aktualna jeszcze przez najbliższe kilka lat. Urząd miasta nie ma w planach przeprowadzenia inwestycji w tej lokalizacji.

Mieszkańcy ulic Lednickiej, Chlebowej, Żytniej, Łanowej, Oraczy i Żeńców na szczecińskich Gumieńcach, od lat domagają się budowy chodnika i czują się pomijani w planach miasta. Kiedy skręcimy z ulicy Południowej, wjeżdżamy w brukowaną drogę, a piesi muszą poruszać się wydeptanym poboczem, ponieważ nie ma tam chodnika. Nie tak powinno wyglądać wejście i wjazd na osiedle domów w Szczecinie.

- Mieszkańcy muszą chodzić po ulicy lub poboczem. Jest to szczególnie trudne, kiedy ulica jest zaśnieżona i oblodzona lub po prostu zalana po opadach – mówi mieszkanka osiedla.

Szczególne problemy z poruszaniem się po wydeptanym poboczu i brukowanej ulicy mają osoby starsze i niepełnosprawne, a także rodzice z dziecięcymi wózkami. Piesi poruszając się po ulicy są także narażeni na potrącenie przez samochód. Niestety żadne argumenty nie są w stanie przekonać włodarzy miasta, którzy w najbliższych planach inwestycyjnych nie uwzględniają tego obszaru szczecińskich Gumieniec.

- Kompleksowa przebudowa ulic Lednickiej, Chlebowej, Dożynkowej, Żeńców i Żytniej z uwagi na zakres prac i konieczne zabezpieczenie środków finansowych stanowi zadanie inwestycyjne. W uchwale rady miasta Szczecin z dnia 28 czerwca 2022 roku, w sprawie zmiany Wieloletniego Programy Rozwoju Szczecina na lata 2022-2026, nie zapisano środków na realizację powyższego zadania - informuje Michał Przepiera, zastępca prezydenta Szczecina.

Wygląda na to, że mieszkańcy na budowę chodnika będą musieli poczekać kolejnych kilka lat.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Studio Euro odc.4 - PO AUSTRII

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński