MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Miażdżące uzasadnienie Prokuratury Krajowej w sprawie Kraski. "Tam nie ma nowych ustaleń"

Mariusz Parkitny
Mariusz Parkitny
Miażdżące dla szczecińskiej prokuratury regionalnej polecenie wycofania wszystkich wniosków w sprawie Arkadiusza Kraski. - Ustalenia stanu faktycznego nie mogą być zamienione spekulacjami i domysłami - oceniła pracę szczecińskich śledczych Prokuratura Krajowa

To może oznaczać powrót Kraski do więzienia, aby dokończył dożywotnią odsiadkę za podwójne zabójstwo.

ZOBACZ TEŻ:

Dziś okazało się, że Prokuratura Regionalna w Szczecinie wycofała z Sądu Najwyższego wniosek o wznowienie postępowania wobec Kraski, choć wcześniej twierdziła, że ma nowe dowody na jego niewinność. Za wnioskiem prokuratury w Szczecinie stoi Prokuratura Krajowa, według której nowe ustalenia nie dają alibi Krasce.

Uzasadnienie jest miażdżące dla szczecińskiej prokuratury.

ZOBACZ TEŻ:

Oto niektóre fragmenty stanowiska Prokuratury Krajowej:

- Analiza materiału dowodowego, zgromadzonego w postępowaniu nie uzasadnia konkluzji, że w śledztwie tym ujawnione zostały nowe fakty lub dowody wskazujące na to, że skazany Arkadiusz Kraska nie popełnił przypisanej mu zbrodni. Z dokonanej przez Prokuraturę Krajową analizy wynika, że podjęte ustalenia nie podważają kluczowych dowodów, które były podstawą wyroku skazującego Arkadiusza Kraskę na dożywotnie więzienie.

Przede wszystkim nie podważono zeznań kilkorga świadków, którzy jednoznacznie rozpoznali Arkadiusz Kraskę jako osobę strzelającą z broni palnej do ofiar przestępstwa. Wiarygodność tych zeznań potwierdzają zapisy monitoringu wideo ze stacji benzynowej, na której doszło do morderstwa. Nie uzyskano żadnego dowodu wykluczającego dotychczasowe ustalenie. Nie przesłuchano żadnego (ani nowego, ani znanego wcześniej) świadka, którego zeznania odbiegałaby od tej, na której oparty został wyrok skazujący.

Ustalenia stanu faktycznego nie mogą być zamienione spekulacjami i domysłami. Dotychczasowe efekty postępowania zmierzające do precyzyjnych ustaleń i ich właściwego zinterpretowania nie upoważniają do wyciągnięcia konkluzji o popieraniu wniosku o wznowienie postępowania. W materiale dowodowym brak jest faktów i dowodów, które wypełniałyby formalne i materialne przesłanki wznowienia postępowania - odpowiedziała nam Prokuratura Krajowa.

Wniosek prokuratury o wycofanie sprawy rozpatrzy jeszcze Sąd Najwyższy, bo Kraska się z nim nie zgadza. Nie wiadomo , kiedy to się stanie.

ZOBACZ TEŻ:

ZOBACZ TEŻ:

ZOBACZ TEŻ:

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Arkadiusz Kraska wychodzi na wolność. Ale to jeszcze nie kon...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński