Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mapa zagrożeń już dostępna. Sprawdź, gdzie jest niebezpiecznie

Marek Rudnicki
Mapa zagrożeń regionu już dostępna. Strona nie służy do pilnej interwencji policji, a działań długofalowych. Pilne, to nadal 997 i 112. Zgłoszenia są anonimowe

Dzisiaj ruszyła w zachodniopomorskim Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy posiadacz internetu może na nią wejść logując się na stronie policji i zaznaczyć różne niebezpieczne miejsca.

Zobacz Krajową Mapę Zagrożeń

Kategorii jest bardzo dużo począwszy od złych oznaczeń drogowych, po bójki, napady, picie alkoholu w miejscach niedozwolonych i zażywanie narkotyków.

Dosłownie w chwilę po uruchomieniu aplikacji pojawiło się 16 miejsc, gdzie mieszkańcy zgłaszali dostrzeżone nieprawidłowości. W Świnoujściu - żebractwo, w Szczecinie - głównie picie alkoholu w miejscach publicznych, podobnie w Przecławiu, w Nowogardzie też alkohol oraz nielegalne rajdy samochodowe, w Goleniowie - narkotyki etc.

- Każda informacja będzie w ciągu dwóch dni zweryfikowana przez koordynatora powiatowego lub gminnego - wyjaśnia działanie mapy insp. Piotr Ostrowski, zastępca komendanta wojewódzkiego policji. - Gdy zostanie potwierdzona, pozostanie na mapie i podjęte zostaną działania. Na stronie znajduje się też statystyka zgłoszonych zdarzeń, a także społeczne odczucia dotyczące skuteczności pracy policji, w tym poczucie bezpieczeństwa podczas spacerów po zmroku (w regionie - 66,40 proc.), ocena pracy policjantów (61,90 proc.), ocena skuteczności policji (62,90 proc.).

- Co istotne, każdy może zgłaszać dostrzeżone nieprawidłowości całkowicie anonimowo - mówi insp. Jacek Cegieła, komendant wojewódzki policji. - Mapa domyka system bezpieczeństwa i eliminowania zagrożeń wokół nas . Daje możliwości włączenia się osób, które z różnych względów do tej pory nie chciały reagować. Nadal pilne interwencje będą przyjmowane pod nr 997 i 112.

A ty czujesz się bezpiecznie w swoim mieście? Zobacz sondę uliczną

Polecamy na gs24.pl:

Pogodno jako całośćPrzez wielu uchodzi za najpiękniejszą dzielnice willową w Polsce. Warto wybrać się tu na spacer. Można chodzić wąskimi uliczkami godzinami i podziwiać mnóstwo pięknych domów schowanych pośród zieleni. Mieszka tu około 25 tysięcy szczecinian. Polską nazwę Pogodno wprowadzono urzędowo w 1947 roku. Do 1945 tereny na wschód od ul. Traugutta nosiły nazwę (niem.) Ackermannshöhe ("Wzgórze Ackermanna"), na cześć ówczesnego nadburmistrza miasta. Część pomiędzy obecnymi ul. Czorsztyńską i Poniatowskiego nosiła nazwę Braunsfelde ("Pole Brauna").Centralną osią dzielnicy jest ul. Mickiewicza (na zdjęciu), dwupasmowa arteria, w środku której jeżdżą tramwaje w stronę centrum Szczecina.

7 cudów szczecińskich osiedli. Na początek Pogodno [nowy cykl gs24.pl]

Gs24.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński