Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

LI sesja Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego czyli ostatnie spotaknie radnych w tej kadencji

Leszek Wójcik
Leszek Wójcik
Obrady ostatniej sesji tej kadencji zdominowała dyskusja dotycząca stanowisk Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego w sprawie trzech tematów: budowy terminala kontenerowego w Świnoujściu, powołania Parku Narodowego Dolna Odra i dalszej działalności rafinerii w Schwedt.
Obrady ostatniej sesji tej kadencji zdominowała dyskusja dotycząca stanowisk Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego w sprawie trzech tematów: budowy terminala kontenerowego w Świnoujściu, powołania Parku Narodowego Dolna Odra i dalszej działalności rafinerii w Schwedt. archiwum gs24.pl
LI sesja Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego była prawdopodobnie ostatnią sesją w tej kadencji. Jednak radni pełnić będą swoją funkcję do końca kwietnia więc, jak zauważyła przewodnicząca Teresa Kalina, "wszystko się jeszcze może się zdarzyć". Oficjalnie jednak było to ostatnie spotkanie radnych. Po nim wzięli udział w uroczystym obiedzie.

Obrady ostatniej sesji tej kadencji zdominowała dyskusja dotycząca stanowisk Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego w sprawie trzech tematów: budowy terminala kontenerowego w Świnoujściu, powołania Parku Narodowego Dolna Odra i dalszej działalności rafinerii w Schwedt.

Po ustaleniu treści wszystkich trzech stanowisk (radni Prawa i Sprawiedliwości wstrzymali się od głosu), Sejmik przegłosował jeszcze kilka uchwał, dotyczących m.in. przystąpienia Województwa Zachodniopomorskiego, jako partnera, do realizacji zadania pn. "Wsparcie techniczne Interreg VI-A Polska - Dania - Niemcy – Litwa - Szwecja (Południowy Bałtyk) 2021-2027", wyrażenia zgody na nabycie nieruchomości od Politechniki Koszalińskiej, określenia zadań w zakresie rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, na które w 2024 r. przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, realizacji przez Województwo Zachodniopomorskie projektu "Green4HEAT" czy określenia planu działań krótkoterminowych w zakresie dwutlenku siarki dla strefy aglomeracja szczecińska. Ten punkt sprowokował radnych do dyskusji - przypomnijmy, w Szczecinie ostatnio kilkakrotnie alerty ostrzegały przed zanieczyszczeniem powietrza dwutlenkiem siarki.

Marek Kalkowski, kierownik w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego, zapewnił radnych, że przyjęcie tej uchwały umożliwi aktywne działanie w razie zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza. Zapytany o przekroczenie dopuszczalnych norm, zapewnił, że do takiej sytuacji jeszcze w Szczecinie nie doszło - było jedynie (np. 27 lutego) podwyższenie stężenia.

- Czy ktoś odpowie za to, że o tym zagrożeniu szkoły zostały zbyt późno poinformowane? - zapytał radny Cezary Urban, dyrektor LO XIII.

- My nie mamy takich kompetencji - usłyszał.

Radni wysłuchali też radnego Kosmala, który zrelacjonował im przebieg i wytłumaczył powód protestów rolniczych.
Potem marszałek województwa podziękował radnym, w szczególności przewodniczącej Teresie Kalinie, za współpracę, która po raz ostatni zamknęła sesję.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński