Legia Warszawa pierwszym zwycięzcą Lotto 3x3 Ligi. Akcenty z Pomorza Zachodniego [ZDJĘCIA]

Turniej w koszykówce 3x3 odbył się w Lublinie.
Turniej w koszykówce 3x3 odbył się w Lublinie. Andrzej Romański
Legia w finale rozgrywek organizowanych przez Polską Ligę Koszykówki (dla zespołów z Energa Basket Ligi) pokonała GTK Gliwice. W składzie warszawskiego zespołu byli m.in. Maciej Adamkiewicz i Marcin Zarzeczny, którzy w przeszłości grali np. Ogniwie Szczecin, Gryfie Goleniów, Spójni Stargard czy AZS Radex Szczecin.

Przed miesiącem rozegrano pierwszy turniej kwalifikacyjny. Najlepsze cztery zespoły uzyskały awans do turnieju finałowego. W tej czwórce nie było Kinga Szczecin i PGE Spójni Stargard. Nasze zespoły (oparte na zawodnikach drugoplanowych lub nie związanych z ligowymi składami) miały drugą szansę, ale nie poradziły sobie z kwalifikacjami w Lublinie.

Wyniki spotkań z udziałem Kinga Szczecin i PGE Spójni Stargard:

Grupa B: King Szczecin - Rawlplug Sokół Łańcut 6:22, MKS Dąbrowa Górnicza - Rawlplug Sokół Łańcut 19:21, King Szczecin - MKS Dąbrowa Górnicza 11:22.

Grupa D: Enea Zastal BC Zielona Góra - Enea Astoria 3x3 Bydgoszcz 14:21, PGE Spójnia Stargard - Enea Astoria 3x3 Bydgoszcz 8:21, Enea Zastal BC Zielona Góra - PGE Spójnia Stargard 18:21.

Mecze o awans do turnieju finałowego:
Polski Cukier Start Lublin - MKS Dąbrowa Górnicza 18:14
Rawlplug Sokół Łańcut - Arriva Twarde Pierniki Toruń 22:6
BM Stal Ostrów Wielkopolski - PGE Spójnia Stargard 22:13
Enea Astoria 3x3 Bydgoszcz - Anwil 3x3 Włocławek 20:18

W wielkim finale Legia wygrała z GTK Gliwice 21:19. Ostatnie dwa rzuty oddał Arkadiusz Kobus z dystansu i został wybrany najlepszym graczem turnieju. W meczu o 3. miejsce Arka Gdynia pokonała Sokół Łańcut 21:10.

- Ciągle nie mogę w to uwierzyć. Poziom turnieju był bardzo wysoki, ponieważ dołączyli kadrowicze: Paweł Pawłowski, Przemysław Zamojski, Szymon Rduch czy Michael Hicks. Organizacja ligi, cała otoczka wokół niej jest na bardzo profesjonalnym poziomie. Bardzo mi się podobało - mówił Kobus.