Koniec wielkiej inwestycji za prawie 22 miliony złotych w szpitalach przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie i w Policach

Leszek Wójcik
Leszek Wójcik
Udostępnij:
Ukończenie remontu pomieszczeń w Klinice Chirurgii Plastycznej, Endokrynologicznej i Ogólnej w Policach było ostatnim etapem wielkiej inwestycji remontowej prowadzonej przez szpital kliniczny nr 1 PUM. Projekt kosztował prawie 22 mln zł.

Zakończyła się przebudowa, rozbudowa i modernizacja pomieszczeń szpitala klinicznego nr 1 PUM w Szczecinie i w Policach, której celem była poprawa jakości, bezpieczeństwa i standardu opieki nad pacjentem. Jej ostatnim etapem był remont wewnętrznej części budynku w Policach.

Inwestycja przy ul. Siedleckiej rozpoczęła się w lipcu 2021 r. Rozbudowano oraz kompleksowo zmodernizowano wówczas pomieszczenia Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Wyposażono go jednocześnie w nowoczesny sprzęt, ale również aparaturę medyczną. Oddział posiada 8 stanowisk intensywnej terapii, co przekłada się na zdecydowanie większy komfort leczenia pacjentów. Zmodernizowano też pomieszczenia Bloku Operacyjnego, dzięki czemu mogą być tu wykonywane m.in. specjalistyczne procedury chirurgiczne u rodzących się noworodków bez konieczności transportu do Szczecina. Nowością jest umożliwienie wykonywania zabiegów ortopedycznych w ramach Klinki Chirurgii Plastycznej, Endokrynologicznej i Ogólnej.

Ponadto wyremontowano pomieszczenia znajdujące się na III i IV piętrze szpitala, co pozwala na wykonywanie wysokospecjalistycznych zabiegów endoskopowych. Jeszcze w tym roku planowane jest rozpoczęcie badań profilaktycznych, dzięki czemu nie trzeba będzie dojeżdżać do placówek w Szczecinie. Cały obiekt został przystosowany do obowiązujących przepisów techniczno-budowlanych oraz projektu ochrony przeciwpożarowej i podziału na strefy pożarowe.

Z kolei w szpitalnych pomieszczeniach przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie inwestycję rozpoczęto od przebudowy i remontu Centrum Endoskopii Diagnostycznej i Terapeutycznej Chorób Przewodu Pokarmowego. Powiększona została pracownia endoskopowa, w której wykonywane są badania przy użyciu aparatu RTG z ramieniem C. Ponadto utworzono pomieszczenie przygotowania pacjenta. Sala łóżkowa została powiększona i przekształcona w salę obserwacyjną dla pacjentów po zabiegach w znieczuleniu. Stworzono również kompleks trzech pracowni endoskopowych do diagnostyki i leczenia schorzeń przewodu pokarmowego.

Kolejnym etapem prac była modernizacja Kliniki Hematologii z Oddziałem Transplantacji Szpiku – w ramach przebudowy przygotowano gabinety ambulatoryjne i diagnostyczno-zabiegowe. Natomiast dla Zakładu Diagnostyki Obrazowej i Radiologii Interwencyjnej zaprojektowano zespół pokojów opisowych mieszczący łącznie siedem stanowisk oraz punkt przyjęć planowych z bezpośrednim wejściem z zewnątrz dla pacjentów onkologicznych.

Łączny koszt prac modernizacyjnych (w tym koszt kupna sprzętu medycznego), wyniósł prawie 22 mln zł - dotacja Ministerstwa Zdrowia: ponad 18,5 mln zł. Środki wspólnotowe prawie: 3,3 mln zł.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosja niszczy ukraiński przemysł

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie