Czy będziemy mieli stadion? Wszystko zależy od tego jak zagłosują radni.

Do końca tygodnia radni mają czas aby podjąć decyzję w sprawie zwiększenia budżetu na stadion miejski i cały kompleks stadionowy.

W piątek, 11 stycznia ostatecznie będą o tym rozmawiać na komisji Rady Miasta ds. Inicjatyw Społecznych, Sportu i Młodzieży. A my już dziś spytaliśmy radnych jak będą głosować w sprawie podwyższenia budżetu na stadion przy ul. Twardowskiego.

- Jesteśmy za - powiedział Michał Wilkocki, przewodniczący klubu radnych Bezpartyjni.

- Chcemy, aby ten stadion w końcu powstał. Podczas drugiego przetargu nastapiła korekta ceny, ale obniżka nie była aż tak duża. Mamy świadomość, że z każdym rokiem ta inwestycja będzie droższa, ale tez - co chcemy podkreślić - tu chodzi o wybudowanie nie tylko samego stadionu, ale całego kompleksu wraz z pięciom boiskami, Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży. Będziemy popierać tę inwestycję. Chcemy, aby jak najszybciej została wbita łopata. A na piątkowej komisji jednoznacznie opowiemy się za stadionem.

- Ogólnie mamy świadomość, że stadion to ważna inwestycja dla miasta - mówi Przemysław Słowik z klubu radnych Koalicji Obywatelskiej. - Kolejne przetargi nic nie zmienią w cenie. A spowodują tylko kolejne opóźnienia. Jesteśmy za budową i będziemy głosowali za podwyższeniem budżetu na ten cel.

- Nie mamy jeszcze stanowiska w sprawie stadionu - przyznał Bartłomiej Sochański przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. - Decyzji jeszcze nie podjęliśmy, bo nie było w tej sprawie jeszcze spotkania radnych i na ten temat nie dyskutowaliśmy. Decyzje w sprawie budowy stadionu podejmiemy za dzień, dwa.

Zobaczcie szczegółową wycenę zaproponowaną przez konsorcjum na kolejnych slajdach! >>>

Przypomnijmy jeszcze, że 364 mln zł jakie padły na poniedziałkowym przetargu to o ponad 82 mln zł więcej niż przeznaczyło na tę inwestycje miasto.

WIĘCEJ O PRZETARGU:

Powinniśmy mieć nowy stadion. Ale dlaczego jest tak drogo? - zastanawiają się radni

Kto wybuduje stadion w Szczecinie? Wpłynęła jedna oferta. Konsorcjum chce ponad 364 mln zł

Przetarg na nowy stadion w Szczecinie zostanie powtórzony!

WIĘCEJ: Nowy stadion w Szczecinie

CZYTAJ TEŻ: Stadion w Szczecinie: Nowe wizualizacje, kolejne zmiany. Żeby było taniej