Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Insp. Szymon Sędzik został nowym szefem zachodniopomorskiej policji

Mariusz Parkitny
Mariusz Parkitny
Insp. Szymon Sędzik (trzeci od lewej) został nowym szefem zachodniopomorskiej policji
Insp. Szymon Sędzik (trzeci od lewej) został nowym szefem zachodniopomorskiej policji Mariusz Parkitny
Insp. Szymon Sędzik został nowym szefem zachodniopomorskiej policji. Nowy komendant zastąpił insp. Ryszarda Gana, który po ponad 30 latach przechodzi na emeryturę.

Uroczystość przekazania władzy odbyła się w sali rycerskiej Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie. Wzięli w niej udział oprócz zachodniopomorskich funkcjonariuszy także zastępca Komendanta Głównego Policji, przedstawiciele służ mundurowych, wicewojewoda zachodniopomorski i marszałek województwa.

- Insp. Szymon Sędzik to sportowiec, kolarz, człowiek, który wymaga o siebie i w życiu prywatnym i zawodowym, a także od osób z którymi współpracuje. Wspierajcie go na chwałę zachodniopomorskiej policji, żebyśmy się wpisywali w to nasze motto policyjne, że pomagamy i chronimy. Abyśmy byli dobrze oceniani przez społeczeństwo - mówił nadinsp. Roman Kuster, zastępca Komendanta Głównego Policji.

- Jestem przekonany, że przed nami bardzo dobra współpraca. Przychodzi pan do bardzo dobrego zespołu, wierzę, że przekaże pan swoją wiedzę, doświadczenie, a policja będzie miała kolejne sukcesy - dodawał Bartosz Brożyński, wicewojewoda zachodniopomorski.

Olgierd Geblewicz, marszałek województwa w mocnych słowach zwrócił uwagę na zmiany jakie zachodzą w Polsce po wyborach samorządowych parlamentarnych.

- Bardzo serdecznie dziękuję za zaproszenie na dzisiejszą uroczystość. Mówię to w imieniu 1,7 miliona mieszkańców Pomorza Zachodniego, których mam zaszczyt reprezentować od 14 lat. Samorząd to służba mieszkańcom, państwo (policjanci - przyp. red.) służycie na co dzień państwu. Moja dzisiejsza obecność, zaproszenie mnie na nią pokazuje zmianę która dokonała się w naszym kraju. W demokratycznym państwie prawa służba mieszkańcom jest równa służbie państwu. I tak chciałbym, żeby była ona przez nas wszystkich postrzegana. Jeżeli służba państwu znaczy coś innego niż służba mieszkańcom, to znaczy, że mamy problem z demokratycznym państwem. Mówię to z dużym wzruszeniem, bo postrzegam tę zmianę w sposobie sprawowania władzy przez władzę publiczną jako coś nie nie tylko jako symbolicznego, ale mam nadzieję, także coś naturalnego. Panu komendantowi życzę wiele determinacji. Ma pan wsparcie nie tylko wspaniałych funkcjonariuszy, ale całej rzeszy samorządowców Pomorza, którym na sercu leży dobro mieszkańców - mówił Olgierd Geblewicz.

Insp. Szymon Sędzik służbę w policji rozpoczął w 1998 roku. Od 2006 roku pracował w Centralnym Biurze Śledczym we Wrocławiu, gdzie awansował na stanowisko specjalisty. Od 2009 roku pełnił funkcję zastępcy Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Górze. W 2012 roku rozpoczął pracę w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, gdzie w roku 2015 awansował na stanowisko Zastępcy Naczelnika Wydziału do walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Od lutego 2016 roku pełnił służbę jako I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie.

W czerwcu 2020 roku rozkazem Komendanta Głównego Policji powołany został na stanowisko Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie odpowiadał za pion kryminalny. Ostatnio był szefem lubuskiej policji.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński