III liga piłkarska: Świt Szczecin bezlitosny w derbach. ZDJĘCIA

Po 14 meczach Świt jest liderem gr. 2 III ligi. Uzbierał 36 punktów (11 zwycięstw i 3 remisy). Na trzecim miejscu jest Vineta. Najbliżej strefy spadkowej jest Flota. Andrzej Szkocki
W 14. kolejce doszło do derbów regionu. Lider, Świt Szczecin, był bezlitosny dla Błękitnych Stargard. Wygrał 3:0 i nadal patrzy na pozostałe ekipy z góry.

Świt był zdecydowanym faworytem spotkania i wszystkie te przewidywania potwierdził na boisku. Już do przerwy gospodarze prowadzili 2:0. Najpierw głową po rzucie rożnym piłkę do siatki skierował Dominik Siwiński. Po 5 minutach było już 2:0. Tym razem akcję prawą stroną boiska przeprowadził Damian Ciechanowski, a wykończył ją celnym strzałem Jędrzej Kujawa. W samej końcówce spotkania wynik ustalił Gracjan Goździk, wykorzystując dogranie Łukasza Świętego.

Świt Szczecin - Błękitni Stargard 3:0 (2:0)
Bramki: Siwiński (14), Kujawa (19), Goździk (90).
Świt: Słowikowski - Remisz, Siwiński, Ładziak, Nowak, Kapelusz, Wojdak, Święty, Ciechanowicz, Balcewicz, Kujawa.
Błękitni: Reszka - Liśkiewicz, Kamiński, Kowalik, Wawszczyk, Nowicki, Koczorowski, Aftyka, Ignasiak, Marczak, Niedojad.

Dość blisko piątego zwycięstwa w lidze była Flota Świnoujście. Wyspiarze prowadzili u siebie do przerwy 2:1 z Unią Swarzędz, mimo tego, że pierwszą bramkę stracili już w 6. minucie meczu. W pierwszej połowie dla Floty strzelali Szymon Sarbinowski oraz Damian Staniszewski. Po przerwie, niestety, gole zdobywali już tylko goście, ostatecznie wygrywając 4:2.

Flota Świnoujście - Unia Swarzędz 2:4 (2:1)
Bramki: Sarbinowski (43), Staniszewski (44) - Marcinkowski (6), Soboń (47), Biegański (66), Chromiński (86).
Flota: Kusztan - Harkot, Karajew, Stasiak, Jezierski, Poźniak, Badowski, Tarasewicz (80 Peda), Krauze (40 Staniszewski), Karaman (72 Bątkowski), Sarbinowski.

Pogoń II Szczecin grała w Toruniu i mogła się chyba postarać o lepszy wynik. Gospodarze objęli prowadzenie w 9. minucie po rzucie rożnym. Portowcy próbowali przez ponad 80 minut, ale piłka nie chciała wpaść do siatki. Było kilka sytuacji spornych, w których Pogoń, mogła otrzymać rzut karny, ale ostatecznie tak się nie stało. - Słowo, które najlepiej pasuje do tego spotkania to „szkoda”. Szkoda porażki, szkoda straconych punktów - podsumowuje trener Pogoni, Paweł Cretti.

Elana Toruń - Pogoń II Szczecin 1:0 (1:0)
Bramka: Knera (9).
Pogoń: Holewiński - Hyl, Góral, Urbaniak, Freilich (65 Starzycki) - Wawrzynowicz (73 Kaczorek), Rostami (85 Doustali) - Kroczek, Jakubczyk, Bąk (73 Szeibe) - Frączczak (65 Klukowski).

Vineta Wolin, złapała małą zadyszkę. W dwóch ostatnich meczach zdobyła tylko punkt. W sobotę przegrała w Kleczewie, tracąc bramkę już w 1. minucie meczu. Vineta w drugiej połowie miała rzut karny, ale zmarnował go Jakub Ostrowski.

Sokół Kleczew - Vineta Wolin 2:1 (2:1)
Bramki: Wzięch (1), Grobelny (16) - Kurczak (15).
Vineta: Szulc - Boniecki, Sitkowski, Ostrowski, Kurczak, Gruchała, Nagórski, Maszka, Omura, Żmudź, Kasperowicz.
Pozostałe wyniki: Polonia Środa Wielkopolska - Zawisza Bydgoszcz 0:2, Gedania Gdańsk - Stolem Gniewino 0:, Noteć Czarnków - Pogoń Nowe Skalmierzyce 1:1, Wikęd Luzino - KP Starogard Gdański 3:0, Unia Solec Kujawski - Cartusia Kartuzy 1:6.