Flota - Dolcan: opinie trenerów i medal dla kierownika [filmy]

(paz), dolcanzabki.com
W meczu Floty z Dolcanem nie brakowało walki na boisku.
W meczu Floty z Dolcanem nie brakowało walki na boisku. Fot. Małgorzata Dorosz
- Dolcan postawił nam naprawdę wysoko poprzeczkę - oceniał trener Floty Dominik Nowak sobotni mecz z Dolcanem Ząbki wygrany przez jego podopiecznych 2:0.

Dominik Nowak (trener Floty Świnoujście)
Dolcan naprawdę postawił nam dzisiaj bardzo wysoko poprzeczkę. Był to zespół, który był bardzo dobrze zorganizowany jeśli chodzi o grę obronną, wyprowadzał groźne kontrataki i też starał się prowadzić z nami tą grę. Wiedzieliśmy, że naszą silna bronią mogą być boczne sektory.

Był to ważny moment dla nas, po remisie w Olsztynie, gdzie rzeczywiście nie zagraliśmy dobrych zawodów. My chcieliśmy to spotkanie wygrać, żeby pod względem psychologicznym było nam łatwiej w następnych meczach. Udało się dzisiaj wygrać. Dziękuje zawodnikom, tak jak trener wspomniał, za charakter, zaangażowanie, determinację. Były sytuacje, były momenty lepsze, gorsze, ale my się cieszmy dzisiaj z kolejnych trzech punktów. 28 punktów w dziesięciu meczach to jest już naprawdę niezły wynik już na starcie.

SKRÓT MECZU FLOTA-DOLCAN

Autorem filmów jest Piotr Zgraja

Robert Podoliński (trener Dolcanu Ząbki)
Gratuluję. Często to słyszycie w tej rundzie, ale myślę, że zasłużenie. Zespół z charakterem, waleczny, nie odstawiający nogi. Także myślę, że miejsce Floty w tabeli i zdobycz punktowa są zasłużone.

Jednak myślę, że dziś tanio skóry liderowi nie sprzedaliśmy. Dotknę chyba tematu, który mnie bulwersuje najbardziej. Na pewno sytuacji z sędziami nie zostawimy tak, żeby sobie to dalej biegło. Ten pan, który dzisiaj gwizdał dostanie notę 8 lub 9 i będzie bohaterem, a za tydzień znowu kogoś będzie chciał skrzywdzić. Na pewno materiał filmowy z tego meczu wyślemy. Nie pogodzimy się z taką jakością sędziowania.

Wspomnę o błędzie w pierwszej połowie kiedy ja uważam, że był ewidentny karny dal nas, który mógł zmienić oblicze meczu. W drugiej połowie Mateusz Piątkowski przeszedł sześć metrów za linią końcową, bez żadnych obrażeń, bez krwi, nie pozwala mu się wejść na boisko. Gramy goniąc wynik dziesięciu na jedenastu. To wszystko widać. Mam nadzieję, że wytniemy te fragmenty. Na pewno takiej sytuacji nie zostawimy bo uważam, że ten pan z gwizdkiem skrzywdził dzisiaj mój zespół.

Chciałbym jeszcze przeprosić kibiców Floty za swoje zachowanie. Jednak muszę to zrzucić na karb nerwów. Zostałem ewidentnie w ostatnich minutach wyprowadzony z równowagi przez sytuację z Mateuszem Piątkowskim. Trener nie ma prawa reagować na zaczepki i obelgi z trybun.

Kierownik dostał medal

W przerwie meczu z Dolcanem Ząbki Prezes ZZPN Jan Bednarek wręczył kierownikowi drużyny Floty Leszkowi Zakrzewskiemu srebrną odznakę honorową Gryfa Zachodniopomorskiego w uznaniu zasług dla rozwoju regionu przyznaną przez marszałka Województwa Zachodniopomorskiego . Kierownik jest związany z klubem od 1964 roku.