MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Czy budowa stadionu idzie sprawnie? Nie ma boisk stadionowych, bo nie dostarczyli zbiorników

Bogna Skarul
Bogna Skarul
Stadion Miejski przy ul. Twardowskiego ma być gotowy w I kwartale 2022 roku
Stadion Miejski przy ul. Twardowskiego ma być gotowy w I kwartale 2022 roku Andrzej Szkocki
Pierwsze boiska treningowe na budowie stadionu miejskiego miały być gotowe jeszcze w tym roku. Chodzi o boiska treningowe numer 3 i numer 4. Tak przynajmniej wynikało z harmonogramu prac na budowie stadionu przy ul. Twardowskiego.

Ale nie ma tych boisk, choć dziś mamy przedostatni dzień 2019 roku (harmonogram zakładał, że boisko nr 3 i boisko nr 4 będą gotowe w IV kwartale 2019 roku).

- W wyniku korekty harmonogramu prac, boiska treningowe nr 3 i 4 powinny być gotowe w II kwartale 2020 roku - informuje Piotr Zieliński z Centrum Informacji Miasta szczecińskiego magistratu.

Skąd ta zmiana w harmonogramie

Dlaczego trzeba było zweryfikować harmonogram prac jaki w kwietniu tego roku zaakceptowała Spółka Inwestycje Miejskie Stadion, a przedstawił go wykonawca, czyli spółka Doraco PBG Stadion Szczecin.

Zobacz także:

Nowy stadion w Szczecinie. Najnowsze ZDJĘCIA z placu budowy

- Zmiana ta związana jest między innymi z koniecznością instalacji zbiorników przeciwpożarowych w ziemi - tłumaczy Piotr Zieliński. - Ich montaż rozpoczął się dopiero kilka dni temu z uwagi na to, że zamówione elementy zbiorników nie mogły zostać wcześniej dostarczone przez dostawców.

Rzecznik z Centrum Informacji Miasta podkreśla, że ta zmiana w harmonogramie nie ma wpływu na termin końcowy zakończenia całej inwestycji.

Najlepiej prowadzona budowa w mieście

- Ta inwestycja jest najlepiej prowadzoną budową w Szczecinie - mówił jeszcze przed świętami Michał Przepiera, zastępca prezydenta miasta. - Życzyłbym sobie, aby wszystkie inwestycje w Szczecinie przebiegały tak sprawnie, jak budowa naszego stadionu - dodał.

ZOBACZ TEŻ:

ZOBACZ TEŻ:

Harmonogram zakładał też, że w I kwartale 2020 roku czyli za trzy miesiące mają się zakończyć prace przy budowie Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży. Wydaje się, że ten termin nie jest zagrożony. W październiku powieszono wiechę na CSDiM.

- Dobre tempo prac oznacza, że budowa Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży zbliża się wielkimi krokami do finału - informował szczecinski magistrat. - Nowo powstający budynek jest już w stanie surowym otwartym i właśnie trwają tam wszystkie prace prace wykończeniowe.

Co zaplanowano na 2020 roku w związku z budową stadionu

Na 2020 rok wykonawca (zgodnie z zapowiedziami) zaplanował także zakończenie prac na płycie głównej Stadionu Miejskiego. Według harmonogramu płyta ma być gotowa w III kwartale 2020 roku.

Wcześniej jednak, bo w II kwartale 2020 roku mają być gotowe boiska nr 5 i 6.

Na drugi kwartał przyszłego roku zaplanowano więc oddanie do użytku aż czterech z sześciu boisk. To przełożone oddanie do użytku boisko nr 3 i 4 oraz - zgodnie z harmonogramem boiska 5 i 6. Ostatnie boisko treningowe, czyli boisko nr 2, według deklaracji kwietniowej wykonawcy ma byc gotowe w IV kwartale 2020 roku.

Na II kwartał przyszłego roku zaplanowane jest też zakończenie prac przy budowie trybuny południowej i zachodniej.

Natomiast dopiero na 2022 rok i to na I kwartał przewidziane jest ukończenie prac na budowie trybuny północnej i wschodniej. W I kwartale 2022 roku mają się zakończyć wszystkie prace na stadionie.WIDEO:

Nowy stadion w Szczecinie. Umowa podpisana! "Dotrzymamy term...

ZOBACZ TEŻ:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński