Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jest już wiecha na Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży na obiekcie stadionowym [ZDJĘCIA]

Bogna Skarul
Bogna Skarul
Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży jako integralna część inwestycji stadionowej ma być gotowe w pierwszym kwartale 2020 roku. W czwartek na budynku zawieszona została wiecha.

- To ma być wzorcowe centrum kształcenia młodzieży - podkreślił Piotr Krzystek, prezydent Szczecina tuż przed momentem powieszenia wiechy na budynku szkoleniowym.

Dodał też, że cieszy się nie tylko z ogromu postępów inwestycji, ale także z tego, że piłkarze z klubu Pogoń zdobywają sukcesy.

- To dobrze rokuje na przyszłość i dla klubu i dla tego obiektu - stwierdził. - A stadion Pogoni nie tylko będzie wizytówką sportową miasta, ale także fajnym obiektem architektonicznym, takim który kompleksowo będzie mógł służyć polskiej piłce nożnej i innym wydarzeniom, które się uda tu zrealizować.

Karol Zduńczyk, prezes gdańskiej spółki Doraco, która wraz z PBG z Poznania budują szczeciński stadion, nie ukrywał, że zazdrości teraz Szczecinowi sukcesów piłkarzy Pogoni. Zaznaczył też, że jako wykonawcy zrobią wszystko, aby dochować terminów oddania poszczególnych etapów budowy i całej inwestycji, także dlatego aby piłkarze mieli gdzie trenować.

Zobacz także:

Dwa boiska treningowe mają być gotowe jeszcze w tym roku [ZDJĘCIA]

- Ale proszę pamiętać, że wyłowiliśmy podczas budowy 5 ton niewybuchów, odkryliśmy tunele, które nie wiadomo dokąd prowadzą - zaznaczył i podkreślił, że to są dla wykonawcy teraz wyzwania na tej budowie.

- Ten budynek szkolenia dla dzieci i młodzieży to będzie niesamowity przełom dla młodych piłkarzy - zauważył prezes Pogoni Jarosław Mroczek. - Do tej pory dzieci rozbierały się w kontenerowych szatniach, a teraz będą mogły wkroczyć w zupełnie inną jakość.

Przypomniał też, że Szczecinowi od dawna brakowało nowoczesnego stadionu, ale pomysł aby nowy stadion połączyć z centrum szkolenia dla najmłodszych okazał się strzałem w dziesiątkę. Przyznał się też nam, że satysfakcję związaną z budową stadionu osiągnie dopiero przy pierwszym kopnięciu piłki na murawie.

Budynek Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży jest jednym z elementów kompleksowej przebudowy, całej infrastruktury Stadionu Miejskiego im. Floriana Krygiera przy ul. Twardowskiego. To budynek dwukondygnacyjny o powierzchni ok 2 500 m2 i kubaturze 11 700 m3. Znajdą się w nim szatnie, pokoje trenerów, sala medyczna, pomieszczenia do fizjoterapii, sala ćwiczeń, siłownia, świetlica, kawiarnia, sale konferencyjne oraz pomieszczenia dla administracji. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

ZOBACZ TEŻ:

Centrum Szkolenia dzieci i Młodzieży w liczbach:

  • Powierzchnia całkowita: 2 532,36 m2
  • Powierzchnia użytkowa: 2 108,20 m2 Kubatura: 11 700,00 m3
  • Powierzchnia usług gastronomicznych: 143,99 m2
  • Powierzchnia odnowy biologicznej, fizjoterapii i siłowni 265,32 m2
  • Powierzchnia korytarzy 268,50 m2
  • Powierzchnia pomieszczeń socjalnych i magazynów: 138,41 m2

Stadion w Szczecinie w przebudowie. Widać już pierwsze piętr...

ZOBACZ TEŻ:

WIDEO:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński