MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ćwierć wieku współpracy powiatów. Gala i koncert w Policach

OPRAC.:
Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Hala wypełniła się mieszkańcami obu powiatów do ostatniego miejsca.  W części artystycznej mieszkańcy mogli wysłuchać przebojów muzyki filmowej
Hala wypełniła się mieszkańcami obu powiatów do ostatniego miejsca. W części artystycznej mieszkańcy mogli wysłuchać przebojów muzyki filmowej Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji
W hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach odbyła się jubileuszowa gala z okazji 25 lat współpracy Powiatu Polickiego i Powiatu Vorpommern-Greifswald.

W oficjalnej części spotkania, po okolicznościowych przemowach Starosty Polickiego Andrzeja Bednarka, Starosty Powiatu Vorpommern-Greifswald Michaela Sacka, Sekretarza Parlamentarnego ds. Pomorza Przedniego i wschodniej Meklemburgii Heiko Miraßa, Przewodniczącego Rady Powiatu w Policach Cezarego Arciszewskiego, Burmistrza Polic Władysława Diakuna, Członka Zarządu Powiatu w Policach Beaty Chmielewskiej i Dyrektora Biura Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Pomerania Pawła Bartnika, przedstawiciele obu samorządów podpisali nową deklarację partnerstwa, w której zgodnie stwierdzają, że dotychczasowe wspólne działania w oparciu o zawarte deklaracje partnerstwa w dniu 6 listopada 2000 r. pomiędzy Powiatem Polickim, a Powiatem Uecker-Randow oraz w dniu 10 lipca 2013 r. pomiędzy Powiatem Polickim, a Powiatem Vorpommern-Greifswald, przyniosły wymierne korzyści w postaci cennych inicjatyw na rzecz mieszkańców obu powiatów i potwierdzają wolę kontynuacji tej współpracy oraz jej poszerzenia na rzecz dalszego trwałego partnerstwa.

W części artystycznej mieszkańcy mogli wysłuchać przebojów muzyki filmowej. Od skomponowanego w 1930 roku walca do pierwszej francuskiej muzycznej komedii „Pod dachami Paryża", rozpoznawalnego od pierwszych akordów Tanga z „Zapachu Kobiety", poprzez znakomite dźwięki Henry'ego Manciniego, z oscarową melodią ze „Śniadania u Tiffaniego" – „Moon River", aż po współczesne dzieła Hansa Zimmera wykonywane przez ogromne orkiestry symfoniczne, wśród których nie zabrakło „Piratów z Karaibów". Zabrzmiała również polska muzyka filmowa i znakomite tematy Jerzego „Dudusia" Matuszkiewicza („Czterdziestolatek", „Wojna domowa"). Miłośnicy wielkich produkcji animowanych mogli wysłuchać utworów z filmów takich jak utworów takich jak: „Piękna i Bestia", Dzwonnik z Notre Dame, „Kraina Lodu" .

Znakomite kompozycje bawiły mieszkańców powiatu polickiego w nowych aranżacjach i brawurowym wykonaniu zespołu Appassionata Ensemble pod kierownictwem Mirosława Krause oraz wyjątkowych solistów, których piękne głosy i sceniczna charyzma podbijają serca publiczności w kraju i za granicą: sopranistek - Moniki Biederman-Pers i Olivii Ohl-Szulik, barytona Piotra Karzełka i tenora - Przemysława Łamacza.

Dopełnieniem muzyki był taniec w wykonaniu Sun Duo - duetu, który tworzą Julia Kulawik i Przemysław Łamacz.

Wydarzenie odbyło się w ramach projektu „Dwa powiaty, dwa narody jeden region” dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Funduszu Małych Projektów INTERREG VIA.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński