Budżet obywatelski w naszym regionie. Ciekawostki i wyniki

  Budżet obywatelski w naszym regionie. Ciekawostki i wyniki

  Paulina Targaszewska

  Głos Szczeciński

  Aktualizacja:

  Głos Szczeciński

  Budżet obywatelski w naszym regionie. Ciekawostki i wyniki
  Pomnik Krzysztofa Jarzyny ze Szczecina, ścianka graffiti w Stargardzie czy nowe zabawki dla dzieci na placu zabaw w Łobzie – w większości gmin znamy już wyniki głosowań w ramach Budżetu Obywatelskiego. Najważniejsze informacje na temat BO w swojej gminie możesz sprawdzić w naszym specjalnym serwisie BudżetAlert.pl.
  Budżet obywatelski w naszym regionie. Ciekawostki i wyniki

  Budżet obywatelski w Szczecinie


  W tegorocznej, szóstej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy mogli wybierać spośród 110 projektów.

  Zadania podzielone były na ogólnomiejskie, dzielnicowe duże i dzielnicowe małe, a każdy z głosujących dysponował 3 głosami: 1 na projekty ogólnomiejskie, 1 na projekty dzielnicowe duże i 1 na projekty dzielnicowe małe. Do zagospodarowania było 9 milionów złotych.

  W sumie głos oddało 21 591 mieszkańców, oddając 61 727 głosów. Najbardziej wyczekiwanym i komentowanym publicznie zwycięskim projektem jest budowa... pomnika Krzysztofa Jarzyny – szefa wszystkich szefów. Instalacja artystyczna ma stanąć na Łasztowni. Tę inicjatywę wsparło 1 020 osób.

  ZOBACZ WIĘCEJ: Szczeciński Budżet Obywatelski. Znamy wyniki!  Budżet obywatelski w Stargardzie


  Stargardzki Budżet Obywatelski wyniósł w tym roku 2,1 miliona złotych. Zadania, które będą realizowane w przyszłym roku wybrano w maju br.

  W ramach SBO przy Szkole Podstawowej nr 10 powstanie plac zabaw, na os. Zachód będą stacja power bank i napraw rowerów oraz ścianka graffiti przy fontannie, w parku Batorego zostaną utworzone zielone rzeźby z roślin.

  Na os. Chopina wygrały budowa parkingu przy SP4 i sieć zdrojów pitnych, a w śródmieściu - kompleks rekreacyjno - sportowy przy SP3 oraz stacja napraw rowerów i power bank.

  Na Starym Mieście zostaną zrealizowane 3 pomysły. To boisko przy SP 9, monitoring w parku Chrobrego i chodnik obok ul. Szewskiej. Os. Pyrzyckie zyska bezpieczne przejście dla pieszych i monitoring oraz nowe elementy wyposażenia placu zabaw, a mieszkańcy Kluczewa doczekają się modernizacji boiska przy SP8 i zagospodarowania terenu na rogu ulic Lelewela i Lotników.

  Budżet obywatelski w Łobzie


  Do nietypowej sytuacji związanej z Budżetem Obywatelskim doszło w tym roku w Łobzie.

  Mieszkańcy Łobza najpierw zgłosili trzy propozycje na inwestycje. 11 września 2018 roku komisja zweryfikowała zgłoszone pomysły i niestety okazało się, że żadne nie spełniały odpowiednich kryteriów.

  W związku z odrzuceniem wszystkich zgłoszonych inicjatyw, ogłoszono kolejny nabór wniosków. Zadania zweryfikowano 17 października.

  Na liście zadań pozytywnie zweryfikowanych przez komisję znalazły się ostatecznie cztery pomysły. Po kampanii informacyjnej od 27 do 31 października odbyło się głosowanie na wymienione propozycje a jego wynik poznaliśmy 7 listopada. Trzecią edycję Budżetu Obywatelskiego w Łobzie wygrało zadanie nr 2, czyli doposażenie placu zabaw przy ul. Chrobrego. Na pomysł oddano 41,94 proc. głosów.

  Wszystkie były oddawane online a było ich dokładnie 1861.

  A jak będzie w Policach? Tego dowiemy się wkrótce. Głosowanie trwa tu bowiem do 1 grudnia.

  BudżetAlert.pl


  Chcesz wiedzieć, jak jest w innych gminach z regionu? Kto zebra najwięcej głosów? Jakie pomysły na polepszenie swojego otoczenia mają mieszkańcy? Odwiedź nasz serwis BudzetAlert.pl

  Budżet alert

  CZYTAJ WIĘCEJ: Interesuje Cię budżet obywatelski w Twojej gminie. Wejdź na budzetalert.pl i działaj z nami


  Czytaj treści premium w Głosie Szczecińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.gs24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GS24 poleca:

  Wideo